Austria uus suursaadik väisas Lääne-Virumaad

austria saadik

  1. oktoobril külastas Austria Vabariigi uus suursaadik Eestis Doris Danler Lääne-Viru maavanem Marko Tormi ning kohtus Estonian Cell ASi juhtkonnaga.

Marko Torm tutvustas Doris Danlerile maakonna haldusterritoriaalset korraldust ja rääkis maakonna eripäradest. Üheskoos arutati turismi, kultuuriürituste, kõrghariduse, põllumajanduse ja pagulastemaatika üle ning kaardistati koostööpunkte.

Maavanem Marko Torm pidas märgiliseks, et Lääne-Virumaa on alles teine maakond, mida suursaadik oma lühikese ametiaja jooksul on külastanud. „Nii Estonian Cell Austria investorite investeeringuobjektina kui ka maakond oma eripäradega mängisid siin kindlasti suurt rolli,“ lausus maavanem. „Usun, et koostöö Austria suursaatkonnaga läheb meil aina paremaks ning sellest koorub välja ka praktiline kasu meie maakonna erinevate valdkondade esindajatele. Eeskätt pean silmas turismi- ja kultuuritemaatikaid. Sisuliselt leppisime juba kokku saatkonnapoolse kultuuridessandi meie järgmise suve Baltoscandali teatrifestivalile. Samuti püüame olla saadiku ja saatkonna kaudu atraktiivsed ja nähtavad ka võimalikele lisainvesteeringutele maakonda,“ sõnas Torm.

Maavanema sõnul jäi saadik külastusega väga rahule.

Saadikul olid kohtumised kokku lepitud ka Estonian Cell ASi juhtkonnaga. Nimelt on AS Estonian Cell Austria viimaste aastakümnete suuruselt teine välisinvesteering Eestisse. Tühjale platsile rajatud puitmassitehase investeeringu algmaksumus oli 153 miljonit eurot ja ettevõtte ainuomanik on Austria päritolu Heinzel Holding GmbH.

Estonian Cell Asi juhatuse liige Siiri Lahe märkis, et Doris Danler oli väga huvitatud tehase käekaigust ja väljakutsetest energiamaastikul ning lubas omalt poolt toetada ettevõtte valupunktide kommunikeerimist kohtumistel erinevate ministeeriumite esindajatega.

Doris Danler on Austria Vabariigi suursaadik Eestis alates septembrist 2015. Ta on õppinud Innsbrucki Ülikoolis politoloogiat ning lõpetas selle 1993. aastal kiitusega. Ta on töötanud Austria Rahvusringhäälingus (ORF) ning vabakutselise ajakirjanikuna Nigeerias. 1997. aastal asus ta tööle Austria välisministeeriumisse.

Töökohustused on teda viinud Nairobisse, Damaskusesse ja Istanbuli, kus ta töötas Austria Kultuuriinstituudi direktorina kuni suursaadikuks määramiseni.

Kuulutaja

Maavanem Marko Torm (paremal) kinkis teda külastanud suursaadikule kohaliku ettevõtte Liliina linasest materjalist hommikumantli. Foto: Kristel Kitsing