Eesti Ööjooks pakkus positiivseid elamusi

ööjooks

Järjekorras kaheksas Ööjooks meelitas taaskord Rakveresse nii rajale kui selle kõrvale tuhandeid jooksusõpru. Seekordne sinimustvalge-alateemaline jooks tõi kohale ka Eesti Vabariigi presidendi.

Eliisa Sild

Laupäeval toimus Rakvere tänavatel juba traditsiooniliseks kujunenud Viking Line Eesti Ööjooks. Suursündmusest võttis osa enam kui 7500 spordihuvilist ligi kahekümnest riigist, kes valisid endale 4-, 10- ja 21kilomeetrilistest distantsidest sobiva. Lisaks toimusid eelnevalt lapsi ja nende vanemaid rõõmustanud Mõmmi lastejooksud.

Võistluskeskuses tervitas kõiki osalejaid Eesti tõenäoliselt suurim trikoloor mõõtudega 13 korda 23 meetrit, mis kinnitati spordihalli laekonstruktsioonide külge. Mittetulundusühingu Jalgpallihaigla esindajad andsid hiigelsuure rahvuslipu pidulikult üle.

Enne starti kogunesid võistlejad juba varakult stardikoridoridesse, kus Merle Laud koos Esteetika- ja Tantsukooli tüdrukutega veel sportlastele viimast meeleolukat soojendust läbi viis. Seejärel astus rahva ette ka president Kersti Kaljulaid, kes enda rajakaaslastele turgutava kõne pidas.

Presidendi kõne

Proua president oli õnnelik suure osalusnumbri üle: „Jooks on teadupärast seltskondlik spordiala ja mul on hea näha, et üksinda ei pea täna keegi rajale minema.“

Rakvere on eriliste sündmustega linn, nii arvab ka Kersti Kaljulaid: „Mul on tunne, et Rakvere on selline veider koht, siin tehakse kõiki asju teistmoodi. Kui on laulupidu, siis punk. Kui tantsupidu, siis meeste ja kui jooks, siis peab öösel jooksma.“

Spordilembene Kaljulaid läbis poolmaratoni distantsi ajaga 1:55.04, kuid rääkis juba enne starti, et öine jooksmine on talle tavatu: „Ebatavaline kellaaeg minu jaoks, et rajale minna.“

Presidendi osalemine oli kogu Ööjooksu tiimile suur kordaminek. „Rakvere linnale on suur au võõrustada oma sündmuse raames Vabariigi Presidenti. Usun, et Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva aastal annab meie sportliku presidendi tervitus jooksule eelnevalt kõikidele osalejatele indu ja kergust jalgadesse juurde,“ kommenteeris võistluste peasekretär Riina Ignatov enne võistluse algust.

Tulemused

Ööjooksul püstitati ka hulk märkimisväärseid sportlikke tulemusi. 10 km distantsi võidu võttis enda nimele Mark Abner ajaga 31:38. Talle järgnesid Konstantin Gamov ja Marti Medar. Kiireim naine oli Minna Kuslap ajaga 38:02. Poolmaratoni kiireim läbija oli Raivo Alla lõpuajaga 1:10.28, kellele järgnesid Ülari Kais ja Jaanus Kallaste. Naiste parim oli isikliku rekordi püstitanud Kaia Lepik.

Mitmeid tippvõistlejaid hämmastas raja kõrvale kogunenud suur publiku hulk. Raivo Alla kinnitas äsja rajalt tulnuna: „Midagi paremat ei olekski osanud loota. Üks asi oli ilm ja teine see, et hoolimata pimedatest koridoridest, jagus rahvast jupp jupi kaupa tervele rajale.“

 

 

Rahvamöll jooksurajale suundumas.

Foto: Ain Liiva