Isamaa esitab Rakvere abilinnapea kandidaadiks Kert Karuse

Isamaa Rakvere osakonna juhatus esitab oma teisipäeval toimunud arutelu tulemusena Rakvere abilinnapea kandidaadiks linnavolikogu majanduskomisjoni esimehe Kert Karuse.

„Otsustasin kandideerida abilinnapeaks, sest see annab võimaluse teha midagi olulist ja praktilist linnaelanike heaks. Olen linnaelanikelt saanud valimistel tugeva mandaadi ning see usaldus julgustas mind seda otsust tegema, et loobuda senisest pikaaegsest tööst justiitsministeeriumis. Minu tähtsaimaks ülesandeks abilinnapea ametis on tagada sisuline, avatud ja kvaliteetne koostöö linnavalitsuse, volikogu ning volikogu majanduskomisjoniga, mis on suunatud Rakvere linna parema konkurentsi positsiooni saavutamiseks naaberomavalitsuste ees,“ kommenteeris Karus.

Isamaa Rakvere osakonna juht Ain Suurkaev: „Võimul ei tule olla, vaid tegutseda. Konkurents omavalitsuste vahel uute elanike saamise ja ettevõtluse tekkimise hoogustamiseks vajab suuremat ambitsiooni. Need arutelud lahenduste leidmiseks poliitilise võimu tasandil tuleb avada. Järelejäänud üksteist kuud on piisavalt pikk aeg tegemist vajava käimatõmbamiseks.“

Rakvere abilinnapea Rainer Miltop teatas oma erakonnast lahkumist ja abilinnapea kohalt tagasiastumisest 3. novembril. Uue abilinnapea saab Rakvere linnavolikogu ametisse nimetada oma 18. novembri istungil.

Kert Karus on erakond Isamaa liige alates 2003. aasta lõpust. Kohalike omavalitsuste volikogu valimistel 2017. aastal kogus ta 155 valija toetuse.

Kuulutaja

Foto: isamaa.ee