Kadrina kardipoiss kimab mitmes võistlussarjas

KK 1

Kümneaastane Eric Marcus alustas kardisõitu juba kuueselt – müra ja kiirust ta ei kartnud. Tänavu osaleb poiss 10-14aastaste vanuseklassis kardivõistlustel lisaks Eestile ka naaberriigis Lätis.

Liisi Kanna

Kümneaastane Eric Marcus Jaanimets jõudis kardispordini isa ning praeguse treeneri Urmas Jaanimetsa algatusel 2014. aastal. „Oleme perega käinud Pärnu ringrajal võistlusi vaatamas – sealt ka huvi ringraja võistluste vastu. Poistele ju ikka meeldib kiirus, kummihais ja ägedad värvilised autod,“ rääkis Urmas Jaanimets.

„Kui nägin kuulutust, et Tallinnas alustab kardikool, siis pakkusin Eric Marcusele välja, kas tahab proovida. Ta oli nõus ja nii me sinna läksime,“ meenutas isa.

Kardikool toimus talvel, igal pühapäeval oktoobrist märtsini – Eric Marcus käis seal kaks aastat. „Lapsele see meeldis, ta ei kartnud müra ega kiirust. Koolis õpetati teooriat ja sai ka sõidutunde,“ jätkas Urmas Jaanimets.

Ta märkis, et kardisport annab hea võimaluse lapsel tegeleda võistlusspordiga. „See kasvatab temas nii korrektsust, tähelepanu kui oskust uues keskkonnas toime tulla ning annab arusaama, et saavutused tulevad raske harjutamise tulemusel,“ loetles isa valitud ala tugevaid külgi.

Trennis püüab Eric Marcus käia igal nädalavahetusel, võistlustel osaleb ta keskmiselt kahe nädala tagant. „Kuna võistluste nädalavahetus kestab reedest laupäevani, siis on kevadel ja sügisel vaja koolist puududa, aga õpetajad on toredad ja mõistavad olukorda. Eks õppimised on muidugi vaja ära teha ning sellega saame me kenasti hakkama,“ selgitas Urmas Jaanimets poja aja jaotust.

Tulemused

Juba 2015. aastal võistles Eric Marcus hobikardi sarjas „Talendid rajale“ kõige noorema osalejana. Samal aastal alustas poiss sõitmist ka võistluskardiga. 2015. ja 2016. aastal osales Eric Marcus Eesti Meistrivõistlustel Cadet klassis, mis on mõeldud 6-8aastastele lastele. Teisel võistlusaastal saavutas ta seal kokkuvõttes esimese koha, hooaja parim oli poiss ka Cadet klassis Prokart Eesti võistlustel.

Möödunud aastal suundus noor sportlane Micro klassi, mis on mõeldud 8-10aastastele. 2017. aastal saavutas ta kokkuvõttes Eesti meistrivõistlustel kuuenda koha, Prokart võistlustel tuli aga teiseks.

2018. aastal läks noormees üle veelgi kiiremasse klassi Mini, kus sõidavad 10-14aastased. „Konkurents on väga tihe – umbes 20 võistlejat on tavaliselt ajasõidus ühe sekundi sees,“ märkis Urmas Jaanimets.

Tänavu osaleb Eric Marcus lisaks EMV-le ka Läti Meistrivõistlustel, kus sõidab klassis R85. Kodustel meistrivõistlustel on seni toimunud kolm etappi, kus Eric Marcus saavutas 10., 14. ja 17. koha. Naaberriigis jõudis ta aga mõlemal seni osaletud etapil pjedestaalile – esimesel võistlusel saavutas Eric Marcus kolmanda koha, teise võitis ära.

Tulevik

Tulevikku vaadates märkis noorsportlase isa, et eesmärgiks on kindlasti võita EMV tiitel, lisaks loodetakse jätkata sõitmist ka naaberriikides ja võimalikult mitmed aastad kardispordi maailmas osaleda.

„Võtame ühe aasta kaupa, sest igal asjal on oma eelarve, nii ka spordi tegemisel. Meil on mõned koostööpartnerid ja väikesed toetajad, kuid üldiselt tuleb kulud ikka endal katta,“ selgitas ta. „Teeme nii kaua, kui majanduslikult jaksame. Loomulikult toetab Eric Marcust kogu pere, kõik koos käime ka tema võistlustel.“

Tänavune hooaeg on aga täies hoos ja Kadrina kardisportlasel ootab ees veel mitmeid etappe nii kodus kui võõrsil – järgmine neist toimub juuli teises pooles Hiiumaal Käina kardirajal. Kuulutaja hoiab teid Eric Marcuse saavutustega kursis ka edaspidi.

Kardisportlane Eric Marcus Jaanimets koos isa ning treeneri Urmas Jaanimetsaga.