Kadrina kardipoiss tuli meistrivõistlustel seitsmendaks

Möödunud laupäeval toimus Tartumaal Eesti kardispordi meistrivõistluste teine etapp. Kogu võistluspäev Lange kardirajal oli vihmaselt märg ning pani kõigi sõitjate oskused proovile.

Kvalifikatsioonis saavutas Kadrina noormees Eric Marcus Jaanimets võistluseks kuuenda stardipositsiooni. Esimese eelfinaali stardis kaotas sõitja mõned kohad ja libedates oludes kulges sõit raskelt, finišis oli ta kaheksandana.

Võitluses kohtade pärast teise eelfinaali teises kurvis lükati Eric Marcus murule, kuna võitlejate omavahelises trügimises jäi rada kitsaks. Langedes viimasele kohale, alustas ta jõuliselt tagaajamist. Kuna sõit oli ainult kaheksa ringi, siis lõpetas Kadrina noormees selle eelfinaali viimaste seas.

Finaalis startis Eric Marcus 13. kohalt. Läbi vihma ja rehvidest ülespritsiva vee alustas ta pingelist võitlust iga koha eest. Kuna finaal oli 16ringiline, sai noormees selle aja jooksul teha mitmeid oskuslikke möödasõite ning finišeeris seitsmendal kohal.

Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp toimub 8. juunil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal. Prokart Eesti sarjas aga juba 1. juunil Aravete kardirajal.

Kuulutaja

Eric Marcus võistlustules.

Foto: erakogu