Kas seif on investeering või kulu?

seif

Ehkki endamisi võib tekkida tunne, et seifi hankimine on ebavajalik, kuna kodu pole veel varaste ohvriks langenud, on seif samasugune turvameede nagu kodukindlustus. Paraku kiputakse seifi vajadust alahindama ja loodetakse õnnele.

Saffortseifid.ee toob alljärgnevalt kolm olulist põhjust, miks on seifi hankimine iga kodu jaoks vägagi vajalik ning kuidas see ei pruugigi olla tegelikult niivõrd suur kulu kui esialgu tundub.

Mis juhtub siis, kui koju jõuab varas?

Suur hulk koduomanikke isegi ei mõtle võimalusele, et varas võib nende koju tungida. Kui see peaks aga juhtuma, mis võib edasi juhtuda?

Kujutagem ette, et kodus pole seifi, kuid ainuüksi elutoa kohvilaual on sülearvuti, uus iPhone, ehtekarbis on väärtuslikke juveele, mõned säästud on pistetud madratsi alla, auto varuvõti on esikukapi peal. Tüüpiline kodu on osava varga jaoks põhimõtteliselt nagu kommipood lapse jaoks.

Kujutagem aga ette olukorda, kus kõik need väärtuslikud asjad on turvaliselt seifis. Varuvõtmete jaoks on kvaliteetne võtmekapp, dokumentide, juveelide ja muu jaoks suurem peidetud seif. Kui varas peaks nüüd majja sattuma, võib ta küll otsida väärisesemeid, kuid ei leia midagi. Kui varas leiabki lõpuks seifi, on ta ikkagi plindris, kuna polnud valmis selleks – tüüpiline sissetungija ei suuda seife lahti muukida või tekitaks palju müra selle tegemisel ning selleks ajaks, kui ta pääseks seifi sisse, on juba politsei kohal. Nii ongi väärisasjad kaitstud.

Need kaks stsenaariumi on igati võimalikud. Kumb on eelistatud? Tõenäoliselt teine variant. Juba ainuüksi seetõttu on seifi hankimine hädavajalik igaühe jaoks, kes vähegi ei soovi oma väärisasjadest ilma jääda.

Seif aitab saada parema kindlustuspakkumise

Kellel on kodukindlustus, võib siinkohal mõelda: milleks seif, kui kodukindlustus katab varguse korral vara kaotamisega seonduva kulu niikuinii?

Põhhjus on lihtne: kodukindlustus võib küll kodust vara kindlustada, kuid kindlustusjuhtumiga kaasnev toiming on paratamatult aeganõudev, rääkimata sellest, et on asju, mida ei saa ükski rahasumma kunagi taastada. Näiteks sülearvuti varguse korral võib küll kindlustus korvata samaväärse sülearvuti ostmise hinna, kuid keegi ei saa tagastada arvutisse salvestatud dokumente, pilte ja muid väärtuslikke faile.

Kui arvestada ka taoliste hindamatute varadega, on seifi ostmise kulu selle kõrval tühine.

Mis aga veelgi enam, sertifitseeritud seifid aitavad saada parema kindlustuspakkumise: iga turvameede tagab, et kindlustusjuhtumi tekkimine on vähem tõenäoline, seega on võimalik saada paremaid pakkumisi.

Seif hoiab aega kokku

Ka enda aeg on väärtuslik. Mis puudutab varastatud asjade asendamist, siis ei ole nende hind ainus faktor, kuna asjad tuleb ka asendada, mis tähendab, et samaväärsete esemete leidmiseks tuleb ette võtta pikem ostutiir. Ehete, võtmete ja dokumentide asendamine võib võtta aega nädalaid või isegi kuid. Eriti, kui varga saagiks langesid juriidilised dokumendid nagu testament, lepingud või muu taoline. Kogu selline ajakulu võib olla olemata, kui kodus on kvaliteetne seif, kus hoiustada väärisesemeid.

Koju seif võib tunduda esialgu suure väljaminekuna, kuid see annab kindluse, et tulevikus ei oleks vaja kokku puutuda uute väljaminekute ega suurte kaotustega.