Kirjakandjate nappus pidurdab posti kojukannet

kirjakandja

Rakveres on viimasel ajal muutunud luksuseks värske ajalehe lugemine hommikukohvi kõrvale. Kui varem potsatas ajaleht juba kell seitse postkasti, siis nüüd peab seda pahatihti poole lõunani ootama.

Ülle Kask

Paljud inimesed on nördinud, et Rakvere linnas ei ole võimalik hommikul enne tööle minekut värsket ajalehte lugeda. Samuti on tõrkeid muu perioodika kättesaamisega.

Postiljone napib

Kas talv tuli ootamatult ja postiveo häiretes on süüdi libedus? Omniva Rakvere kandekeskuse juhataja Imbi Toots vastas, et sõltumata aastaajast püüavad nad alati tööd hästi teha ja talve tulek pole probleemide põhjustaja. „Apsakad ajalehtede kättesaamisel on tekkinud halbade asjaolude kokkusattumise tõttu,“ ütles ta. „Rakvere põhiprobleem on selles, et postiljone napib. Linnas on 13 kandepiirkonda ja kaheksas piirkonnas kõik toimib. Aga tööle oleks vaja viit uut kirjakandjat.“

„Seetõttu ei suuda me kõikides piirkondades vedada posti laiali kaks korda päevas, praegu toimub ajutiselt üks kanne,“ selgitas Toots. ”Kriisiolukord tekkis uue aasta alguses, kui üks kirjakandja lahkus töölt ja ootamatult lisandus talle veel kaks, kes lahkusid päevapealt väga isiklikel mõjuvatel põhjustel.”

„Lisaks on üks postiljon libedal jääl libastumise tõttu ajutiselt rivist väljas, kuid see pole ka ime, sest linnas on kõikjal liustik,“ kõneles Toots. „Oleksime väga tänulikud, kui eramajade omanikud ja korteriühistud puistaksid kõnnitedele liiva või killustikku, et tagada kirjakandjatele ohutu ligipääs postkastidele.“

Kandekeskuse juhataja kinnitas, et tema hallatavates piirkondades on tööl väga tublid inimesed. Näiteks kirjakandja Anu Kaljusalu on Eesti Postis ja nüüd uue nimega Omnivas ametis olnud 19 aastat. Enne töötas ta Võsul, nüüd Rakveres.

Maire Põldmäe on Rakveres posti laiali vedanud 15 aastat. Tamsalu kirjakandja Helgi Steinberg, kes ametis olnud 42 aastat, on aga Lääne-Virumaa kõige staazhikam postiljon.

Juhataja veab ise ka posti

Imbi Tootsil on praegu pingelised päevad. Vajadusel on ta ka ise autorooli istunud, et aidata Rakveres posti laiali vedada.

Ühtlasi on Toots ka Jõgeva piirkonna juhataja. Nimelt viis Omniva mullu suvel Rakvere ja Jõgeva kandekeskuse ühise juhtimise alla. Jõgeval õnneks hetkel kõik toimib ja postiljonide ametikohad on täidetud. Vastavalt vajadusele käib juhataja kohapeal tööd koordineerimas, ülejäänud ajal toimub suhtlemine interneti ja telefoni teel.

Omniva on pannud töötajate leidmiseks CV-keskusesse kuulutused. Samuti teavitatakse inimesi vabade töökohtade olemasolust töötukassa ja ajakirjanduse kaudu. „Ootame väga Rakvere kandekeskusesse uusi töötajaid,“ ütles Imbi Toots.

„Vabandan kõikide klientide ees, kellele oleme probleeme tekitanud. Kinnitan, et ajutistest ümberkorraldustest olenemata jõuab Rakvere inimeste post hiljemalt lõunaks nende postkastidesse. Loodan, et olukord normaliseerub jaanuari lõpuks ja siis saavad tellijad jälle värske ajalehe hommikukohvi kõrvale, aga teise kandega kirjad ja muu perioodika kätte.“

Ülle Kask

Staazhikad postiljonid Anu Kaljusalu (paremal) ja Maire Põldmäe. Fotod: Ülle Kask

2 kommentaari