Koduloomad said kampaania ajal kiibi

loomade kiibistamine

Möödunud nädalavahetusel lookles loomade varjupaiga juures järjekord, sest käimas oli kampaania koduloomade tasuta kiibistamiseks. Kel polnud võimalust tulla, saab seda teha augustis, kui ringiga taas Rakverre jõutakse.

Varjupaikade MTÜ alustas laupäeval Rakveres üle-eestilise kampaaniaga, mille käigus said lemmikloomad kiibid. Varjupaikade MTÜ turundusjuht Mari Hagi rääkis, et Rakveres toimus üritus esimest korda ja neil läks isegi paremini, kui nad julgesid esialgu prognoosida. Kahe tunni jooksul sai kiibi 74 kassi-koera ja kaks tuhkrut.

Järjekorras seisnud koerad näitasid oma rahutut olekut värisemise ja klähvimisega. Koerte hääl aga hirmutas puuris olevaid kasse. Kahjuks ehmus üks kass sedasi, et pani üle põllu jooksu. Kas omanik ta hiljem kätte sai, pole teada.

Tegelikult polnud loomadel põhjust muretsemiseks, sest loomaarst Joel Jürisson tegi süsti oskuslikult. Järjekorra ära seisnud Maria ütles, et tema koer näiteks ei reageerinud üldse kiibi paigaldamisele. Ta arvas, et looma tähelepanu oli ilmselt mujal.

„Inimesed olid üritusest huvitatud ja oleme rõõmsad, et koduloomadest hoolitakse ning neile pannakse kiip,“ ütles Hagi. „Kuna ilm oli külm, siis üritasime kiiresti teha, et loomale ei jääks ebameeldivat mälestust.“

Ta lisas, et mittetulundusühingu poliitika pole kõiki koduloomi tasuta märgistada, vaid kampaaniaga juhitakse tähelepanu lemmikloomade kiipimise vajalikkusele.

Korraldajad ja vabatahtlikud viivad sellise ürituse läbi Eesti kuues loomavarjupaigas. Suve lõpus jõutakse taas Rakverre.

Ükski selline aktsioon ei saa toimuda kuludeta. Toetajateks on eelkõige eelkõige omavalitsused, kus kiibistamise aktsioonid toimuvad, aga ka sponsorid. Rakveres aitas ürituse läbi viia linnavalitsus.

Kiibistatud looma andmed kantakse registrisse LLR ning kadumise korral ei jää ta hulkuma või varjupaika, vaid omanikuga saab kiiresti ühendust.

Mari Mölder

Huvi kodulooma kiibistamise vastu oli suur. Foto: Mari Mölder