Kuidas Rakvere kesklinn Rakvere valda kolis

pohjasynna1

Kui kuus aastat tagasi ehk 2008. aasta septembris avati Rakvere Põhjakeskus, sai Kuulutaja meie uudisartiklis raporteerida: Põhjakeskuses käis avanädalavahetusel neljandik virumaalastest.

Aivar Ojaperv

Numbrid äratasid tõepoolest aukartust. Põhjakeskus avati reedel, 19. septembril ja ainuüksi avamispäeval vooris ustest sisse-välja üle 20 000 inimese ehk rohkem kui Rakvere linnas elanikke. Järgneval laupäeval-pühapäeval suundus Rakvere vallas Tõrremäe külas avatud kaubanduskeskusesse veel 40 000 inimest. Tõstku need käsi, kes esimesel kolmel päeval Põhjakeskust ei külastanud!

Põhjakeskus muutus üleöö nii populaarseks, et järgnevatel aastatel kostus isegi nurinat: Rakvere linna kauplused ei asu enam Rakveres, vaid Rakvere vallas Põhjakeskuses.

Tõsi see on: Virumaa kaubahoov kolis linnast ära valda. Põhjakeskuse tublid juhid-arendajad-turundajad on selle nimel palju pingutanud, et luua kauplustele sobiv müügikeskkond ja klientidele mugavad ostuvõimalused.

Avamispäeval tegutses Põhjakeskuses ligi 80 kauplust ja teeninduskohta ning laias laastus on see number jäänud samasse suurusjärku, kuigi mõni pood on lahkunud ja teine asemele tulnud. Keskuses on teiste hulgas piirkonna ainus RIMI Hüpermarket ja K-Rauta ehitusmaterjalide kauplus.

Põhjakeskus ei tähenda ainult kaubandust, seal käiakse ka vaba aega veetmas – see on koguperekeskus, mis pakub külastajatele nii ostmisrõõmu kui ka meelelahutust. Läbi kõigi nende kuue aasta on toimunud loendamatu hulk üritusi, kontserte, lahedaid festivale ja laatasid. Koostöös Päästeameti ja teiste organisatsioonidega ollakse üheks eestvedajaks ohutus- ja keskkonnalaste teemade tutvustamisel, Kaitseliit on keskuse külastajatele uudistamiseks toonud isegi rasketehnikat.

Kuue aasta jooksul on Põhjakeskust külastanud ligi 14 miljonit inimest, keskuse kogukäive ületab 164 miljonit eurot.

 

Sünnipäevapeod on Põhjakeskuses alati meeleolukad. Fotod: Põhjakeskus