Lääne-Virumaa kaunimad kodud said tunnustuse

kaunidkodudhaigla

Siseminister Hanno Pevkur tunnustas vabariikliku konkursi „Eesti kaunis kodu“ raames Lääne-Virumaa silmapaistvamaid heakorrastatud kodusid ja asutusi ning kinkis neile rahvusvärvides mastivimplid.

Möödunud reedel, 12. septembril oli Pevkur ringkäigul Lääne-Virumaal, mille käigus toimus ka tänuüritus, kus ta tunnustas kaunite kodude omanikke. „Tänavusi Lääne-Virumaa kaunimaid kodusid iseloomustab pikaajaline töö koduaia kaunistamisel. Iga kauni kodu taga on hoolivad ja tegusad inimesed, kelle tänuväärne töö rikastab kogu ümbruskonna elukeskkonda,“ ütles Pevkur kodukaunistamise konkursil osalenutele.

Lääne-Virumaal said siseministri tänukirja ja rahvusvärvides mastivimpli üks asutus ja 18 perekonda: Rakvere Haigla; Birgit ja Alvar Luik ning Heinar Eriks ja Urve Arm Viru-Nigula vallast; Valdur Privoi ja Raimo Tamm Haljala vallast; Riina Ahven ja Anvar Lepik ning Külli Õisma Tapa vallast; Jaanika ja Arvid Kilm ning Anneli ja Urmas Kukk Kundast; Olga Geide Rakverest; Paul ja Elvi Karu ning Maret ja Rein Tralla Vinni vallast; Ljubov ja Tiit Moik ning Ave ja Vello Seinpere Rakvere vallast; Maaris ja Tarmo Tamm ning Liina Maasing ja Andreas Part Tamsalu vallast; Aksel Lavrits Kadrina vallast; Eve Õun ja Mati Mere ning perekond Palmisto Väike-Maarja vallast.

Lisaks peeti eriauhinnaga meeles OG Elektrat, mis tänavu tunnistati üle-eestilisel konkursil kauneimaks tööstusmaastikuks ja sai vastava kinnituse ning tänukirja president Toomas Hendrik Ilveselt kätte augustis.

Et silmapaistvaid ja heakorrastatud kodusid väärtustada ning arendada rahvusvärvides mastivimplite kinkimisega Eesti lipukultuuri, tunnustab konkursi „Eesti kaunis kodu“ raames kaunimaid kodusid sellest aastast ka siseminister. Lääne-Viru maakondliku konkursi korraldajaks on Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja koostööpartneriks Lääne-Viru maavalitsus. Ettepanekuid siseministri tunnustusele tegid piirkondlikule kodukaunistamise komisjonile kohalikud omavalitsused. Tunnustuse saajate üleriigilise nimekirja kinnitas ja esitas siseministrile Eesti Kodukaunistamise Ühendus.

 

Mari Mölder

 

Rakvere Haigla oli üks neist, kes sai ministri tänukirja ja vimpli. Foto: Mari Mölder

One Comment