Mida vajab nahk talvel?

belle

Kas oled endale teadvustanud, millist hooldust vajab sinu nahk talvel? Rakveres tegutseva Belle Stuudio kosmeetik Marita Tasa jagas Kuulutajale sellekohaseid nõuandeid.

Katrin Kivi

Marita Tasa sõnul erineb talvine hooldus suvisest kardinaalselt. „Talvel tekib nahale hüdralipiidkiht,“ rääkis kosmeetik. „See keerulise nimega kiht koosneb niiskusest, rasvadest ehk lipiididest ja erinevatest hapetest. Seesama hüdralipiidkiht on ka n-ö süüdi selles, et talvel kipub nahk muutuma kuivemaks, elutuks ja tuhmiks.“

„Esmajoones tuleks kõrvale jätta tugevatoimelised näopesutooted: geelid, seebid ja ka alkoholi sisaldavad näoveed,“ jätkas Tasa. „Need tuleks asendada kreemjate-piimjate näohooldustoodetega. Ka tugevad suureteralised näokoorijad tuleks koduses hoolduses panna suve ootama, asendades need pehmematega ning kasutades neid oluliselt harvemini kui suvel.“

„Kreemid peaksid olema lipiidide ja õlide baasil. Talvel tuleb arvestada ka sellega, et vahetult pärast kreemitamist ei maksa õue minna, kreemil peaks laskma korralikult imenduda, sest igas kreemis on siiski ka vett, mis tekitab mikrovigastusi, kui see naharakus külmub. Muusas, ka jumestuskreemid ja puudrid on talvel igati omal kohal ja kaitsevad nahka.“

Usalda spetsialisti

Seega ei vaja nahk talvel eriti koorimist? „Päris nii siiski öelda ei saa,“ kommenteeris kosmeetik. „Kui nahka üldse ei koori, siis seerumid ja toitvad kreemid, mida samuti peaks talvel kasutama, ei imendu nahka. Võid osta väga kalli kreemi, aga oodatud tulemust ei saa. Soovitan vähemalt korra talve jooksul käia salongis nahka koorimas.“

Belle Stuudio kodulehte väisates võtab silme eest kirjuks. Teenuste valik on lai, selgitavad tekstid on põhjalikult lahti kirjutatud. Ei teagi kohe, mida sealt peaks valima ja võiks valida?! „Teenuste ja hoolitsuste valik on tõesti mitmekülgne,“ nõustus Tasa. „Samas ei maksa ennast sugugi vaevata sellega, et ise sealt sobiv välja valida. See töö tasub jätta kosmeetikule. Isegi mina niimoodi distantsilt näkku vaadates ei tea, milline protseduur oleks parim.“

„Seega, tuleb panna aeg kinni. Protseduuri kestvus on tavaliselt poolteist tundi. Kui klient on kohal, siis luubi all vaadatakse ja hinnatakse, mida nahk tegelikult vajab. Peale põhjalikku analüüsi pakutakse välja raviplaanid ning võimalused, mis  meil on, ning koos otsustatakse, mida edasi teha.“

Kas kortsud kaovad?

„Nahaga võib olla väga erinevaid probleeme: liigne kuivus, akne, kuperoosa, vananemisega kaasnevad naha lõtvus ja kortsud, pigmendilaigud jms. Neid probleeme saab ennetada ja parandada. Populaarsed võtted naha elustamiseks on näiteks puuviljahapetega koorimine ja teemantmikrolihvimine. Ilusüste me siin ei tee, aga näiteks väga tõhus alternatiiv sellele on mesoporatsioon.“

Veelgi tõhusamaks kui mesoporatsiooni peab aga Belle Stuudio kosmeetik Marita Tasa uut ja ainulaadset naharavi võimalust, mida nimetakse CNCmikroneedlinguks. „Protseduuri teostatakse mugava ja käepärase aparaadiga, mille otsikuks on pisikesed nõelad, nendega tekitatakse nahale mikroavad,“ tutvustas ta. „Mikroavad ja toimeained (hüaluroonhape või vereplasma) koos stimuleerivad naha uuenemist ja loomulikku kollageeni tootmist. Protseduur pinguldab ja tõstab nahka, vähendab pindmisi kortse, muudab poorid väiksemaks ning vähendab pigmendilaike ja arme. Nahk näeb märgatavalt noorem välja juba 2-3 nädala möödudes ning aja möödudes paraneb tulemus veelgi.“

Kas kortsud kaovad? Kosmeetiku sõnul on tegelikult nii, et kortsude tekkimist tuleks ennetada. Kui kortsud on juba tekkinud, siis on neid võimalik spetsiaalsete näohooldusprotseduuridega vaid pehmendada ja nende nähtavust tunduvalt vähendada.

Hea nipp

Kodune mask avokaadoga: segada kokku purustatud avokaado, mesi ja tilgake oliiviõli. Segu hoida nahal 10-15 minutit.

Hea nipp

Kui kallutada pea allapoole ja siis õrnalt nägu näpistada ja pigistada, paraneb naha vereringe. Ka niisama õrnade ringjate liigutustega nägu masseerides stimuleerib lihaseid ja vereringet.