Millist nutitelefoni osta kuni 170 euro eest – Xiaomi MI A2 Lite või Samsung Galaxy J6?

 

missugust-nutitelefoni-valida-kaup24

Kui mõned aastad tagasi oleks sul palutud valida nende kahe nutifoni vahel, siis tõenäoliselt poleks sa telefonitootjast Xiaomi veel kuulnudki. Tuntud telefonitootja Samsungi toode oleks tuntuma brändinime tõttu tõenäoliselt saanud kohe valituks. Nüüdseks aga on kaalukausid tasakaalustumas ning mitmes turusegmendis isegi populaarsust koguma Xiaomi poole kaldumas.

Mõlemad allolevad telefonid kuuluvad oma alla-kahesaja-eurose hinnaga taskukohaste nutifonide hulka ning selles hinnaklassis ei ole just lihtne välja paista mõne erakordse asjaga.

Samsung Galaxy J6

Vaata telefoni hinda ja lisainfot Kaup24 e-poes.

Kirgas ekraan, soodne hind ja tuntud Samsungi kvaliteet on selle nutitelefoni võtmesõnad.

Galaxy J6 suurim eelis Xiaomiga võrreldes on kindlasti Super AMOLED kriimustuskindel ekraan. Selle ekraani värvid ning kontrast on vägagi puhtad ja klaarid, loetavus ereda päikese käes on nutitelefoni hinnaklassi arvestades heal tasemel.

J6 on saleda disainiga ning üsna mugav käes hoida.

Eeliseks Xiaomi ees on soodsam hind ja kergem kaal

Ekraan on 18.5:9 suhtega ja 5,6 tollise diagonaaliga. Kuna telefoni korpusel puudub varasematest Samsungitest tuttav füüsiline nupp, katab ekraan suure osa telefonist ning telefon on ekraani suurt mõõtu arvestades üsna kompaktne.

Telefoni kaal 154g on sellise suurusega telefoni kohta hea tulemus.

Mis on miinusteks?

Samas võib leida ka mõningaid miinuseid. Suurimaks neist võib pidada ekraani madalat resolutsiooni 1480 x 720 pikslit. Suhteliselt suurel, 5.6″ ekraanil tähendab see, et ekraanil on ikoonid ja fotod hästi vähe säbruliste äärtega ja pikslite servad on teravale silmale nähtavad. Telefoni soodsat hinda arvestades on madalam resolutsioon mõistlik kompromiss.

Teiseks väiksemaks miinuseks võrreldes varasemate mudelitega on automaatse heleduse muutmine. Varasematel mudelitel oli see sisse ehitatud. J6-l enam mitte ning kogu aeg seda käsitsi muuta pole just kõige mugavam.

Tervikuna hinnates on tegu tavakasutajale igati hea, keskmiselt tavalise mobiiltelefoniga, millega saab kõik vajaliku tehtud.

Xiaomi Mi A2 Lite 64GB

Vaata telefoni hinda ja lisainfot Kaup24 e-poes.

Võrreldes Samsung J6-ga pakub see telefon sama hinna eest kasutajale palju rohkemat.

Rohkem mälu, suurem ekraan, vastupidavam aku

Xiaomi 64 GB sisemäluga telefonis on 4GB operatiivmälu, võrreldes Samsungi 3 GB-ga. Seetõttu on Xiaomi parem kaaslane mängimiseks ja mitmete rakenduste korraga kasutamiseks. Kui soovid kasutada korraga ainult ühte-kahte rakendust, on ka Samsung igati hea valik.

Lisahüveks on ka telefoni Android One programmis osalemine, mis garanteerib tarkvarauuendused kahe aasta jooksul ja hoiab telefoni nii jätkuvalt turvalisena.

“Kulm”, suur ekraan ja aku

Välimuse osas jääb kohe silma ekraani klaaspinna “sisse” ulatuv sälk, kus on esikaamera ning kõlar. Need teevad Xiaomi telefoni välimuse veidi uhkemaks, kuna selline disainielement ei ole soodsamate telefoni hulgas levinud.

Xiaomi Mi A2 Lite ekraan on Samsungiga võrreldes suurem ja teravam. See tõlgendub mugavamasse trükkimisse ja üldiselt paremasse pildikvaliteeti. Päris Samsungi AMOLED’ tasemele ekraani kirkus päikesevalguses siiski ei ulatu.

Telefoni aku mahutavuseks on Samsungiga võrreldes 25% enam. Vähese kasutuse juures vajab telefon laadimist vaid iga 3 päeva tagant, mis on kahtlemata hea tulemus.

Mis on miinusteks?

Suurema ekraani ja mahukama akuga on telefon mõnevõrra ka raskema kaaluga. 24-grammine kaaluerinevus on telefoni taskus kandes märgatav.

NFC ehk lähiväljaside puudumine võib olla miinuseks neile, kes kasutavad telefoni kui kiipkaarti.

Kumba nutitelefoni eelistada?

Mõlemad telefonid on mitmes mõttes ühel tasemel. Need kasutavad vanemat mikro-USB laadijat ja kaamerate pildikvaliteet on tavakasutuseks aksepteeritav. Mõlemal telefonil on kahe SIM kaardi võimalus ja võimalus lisada eraldi mälukaart. Bluetooth, Wifi on samuti mõlemal telefonil olemas.

Hinna- ja kaalueelis on Samsungil. Kasutusmugavuse eelis kaldub Xiaomi poole. Igapäevaseks kasutamiseks pakub Xiaomi sama raha eest rohkemat.

 

Telefonide täpsemate omaduste kirjeldused leiad kõrvuti gsmarena.com inglisekeelses portaalis.

Telli Kaup24.ee-st mobiiltelefon soodsalt otse koju!