Noorteduo esimene enda korraldatud kontsert ületas ootusi

emili ja alex2

Kulutulena populaarsust koguvad noored muusikud Emili Jürgens ja Alex Tervinsky jõudsid möödunud laupäeval esimese enda korraldatud kontserdini.

Liisi Kanna

Duo Emili & Alex alustas tegevust 2015. aastal, Emili Jürgens laulab ja Alex Tervinsky mängib kitarri. Noored meenutasid, et tuttavaks saadi muusikalaagris, kus otsustati koos vabal laval lugu esitada. „Tegime proove ning saime aru, et meie koostöö sujub väga hästi ja täiendame teineteist muusikaliselt suurepäraselt. Pärast laagrit jäime koos muusikat tegema ning praeguseks oleme koos musitseerinud üle kahe aasta,“ rääkis Alex.

Noori muusikuid on saatnud suur edu, esialgu Lääne-Virumaal, kuid üha enam ka mujal Eestis. Emili märkis, et kõige keerulisem on sellel teekonnal olnud just kogemuste vähesus.

„Kõige keerulisem meie jaoks ongi olnud see, et me oleme noored. Usun, et kõige suurem takistus, mida on tulnud ületada, on hirm iseseisvuse ees. Ükskõik, kuhu Eesti nurka me satume, oleme ju täiesti omapäi uute inimeste keskel ja suur soov on endast see kõige parem mulje jätta. Kuid mul on hea meel, et me selle takistuse juba ületanud oleme. Kogemusi tuleb aina juurde ning iga esinemisega muutume aina enesekindlamaks – toimub areng,“ kirjeldas lauljanna.

Nüüd jõudis duo esimest korda ise kontserdi korraldamiseni. Emili ja Alexi ülesastumine toimus laupäeva õhtul Rakveres Nom Stuudios. Alex märkis, et ettevalmistused kulgesid üllatavalt hästi. „Olen olnud ürituste korraldamise meeskondades, aga pigem mõne haru liikmena, seekord olin aga korraldaja, mis oli minu jaoks uus kogemus. Väga meeldiv oli meeskonna kokkupanemine ning enda ideede elluviimine,“ muljetas ta.

„Kuna meil tuli jõulukontserdi idee üsna spontaanselt, ja kõik teised kuupäevad detsembris olid meil juba kinni, siis ettevalmistusteks ei jäänudki väga palju aega,“ lisas Emili. „Oleme väga tänulikud oma sõpradest kokku pandud tiimile, kes tohutult palju aitasid. Ilma nendeta me ei oleks midagi korraldanud,“ avaldas neiu tänu.

Noored jäid üritusega igati rahule. „Kontsert ületas kõik mu ootused. Nom Stuudio ruumid muudeti väga hubaseks ning loodi mõnus ja vaba atmosfäär,“ sõnas Alex.

Emili selgitas, et ettevalmistustega alustati juba kell kaks päeval. „Kella seitsmeks õhtul oli Nom Stuudio saal paksult rahvast täis. Kuna reklaamimiseks samuti meil väga palju aega ei olnud, siis oli nii hea näha, kui palju inimesi kohale tuli. Osad tulid lausa Tartust! Oleme igale osalejale nii siiralt tänulikud!“ rõõmustas lauljanna.

Emili ja Alex Nom Stuudios esinemas. Foto: Andreas Preisfreund