Poliitik kolis plakatilt kaupluse kassapidajaks

sotsdem (2)

Alates kolmapäevast on keelatud poliitiline välireklaam. Poliitikuist endist ei saa aga siiski üle ega ümber, näiteks Rannar Vassiljev, Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide esinumber Lääne-Virumaal, kehastus Grossi Toidukaupade Rakvere Turu kaubamajas kassapidajaks.

Aivar Ojaperv

Tõele au andes Vassiljev mitte ei imiteerinud kassapidaja tööd, vaid tegi seda reaalselt. „TV3 palus poliitikuil teha harjumuspäratut tööd ja tahtis meid selles keskkonnas filmida,“ selgitas Vassiljev. „Võtsin asja tõsiselt ja enne kaamera saabumist ma nüüd siis harjutan. Mul on hea õpetaja, läheb juba päris ladusalt.“

Papist poisid hääli ei saa

Vassiljevi sõnul võimalike valijatega suhtlemiseks tal töö kõrvalt aega ei jäänud, kuigi oma kandidaadinumbri jõudis ta mõnele neist siiski edasi öelda. Igatahes tekitas poliitiku kassapidaja roll kaupluses elevust, kuid spetsiaalselt tema kassase ka järjekorda ei võetud – mindi ikka sinna, kus saba lühem.

Poliitilise konkurendi tabas otse teolt Keskerakonna nimekirjas Riigikogu valimistel kandideeriv Rakvere ekslinnapea Andres Jaadla, kes hakkas konkurenti oma nutiseadmega filmima. Märgates ajakirjanikku, muutus Jaadla ülemeelikuks ja taris kassajärjekorda ka eksmaavanem Einar Vallbaumi. Seda viimast küll pinnalaotuse ehk papist inimfiguuri kujul – Vallbaum kandideerib valimistel teatavasti IRLi nimekirjas ja tema elusuurune reklaamfiguur meelitas valijaid enne välireklaami keelustamist pea igas Grossi Toidukaupade poes.

„Papist poisid hääli ei saa,“ arvas Jaadla Vallbaumi šanssidest. „Valijatega tuleb suhelda nagu Rannar,“ kiitis ta konkurenti.

Vassiljev omalt poolt märkis, et „Vallbaum“ on vist pisut kaalust alla võtnud või on see siis reklaamifirma osav fototöötlus.

Sotsid tahavad kahte mandaati

Milliseks prognoosib Rannar Vassiljev valimistulemusi Lääne-Virumaal, kust teatavasti saab teenida maksimaalselt viis mandaati, kuid neljale suurele parlamendierakonnale pakuvad tõsist konkurentsi ka väiksemad parteid.

„Ideaalsete tingimuste ja maksimaalse pingutuse korral püüdleme kahe mandaadi poole, kuigi anname aru, et see on ambitsioonikas eesmärk,“ pakkus ta. „Samas Lääne-Virus lati seadmine alla valimisvõidu poleks enese suhtes aus. Usun, et kõigil parlamendierakondadel on potentsiaal mandaat saada, kuigi Keskerakonna puhul võib selleks vaja minna mõningast eneseületust.“

Kuulutaja uuris ka sotsiaaldemokraatide arvamust Reformierakonna kohta, kes eelistas Lääne-Virumaale esinumbritena kandideerima saata poliitikud pealinnast (Valdo Randpere ja Signe Kivi – toim.)

„Reformierakonna jaoks ei ole saadiku ja valimisringkonna vaheline side varemgi oluline olnud,“ tõdes Rannar Vassiljev. „Nii ka seekord. Eks see on Reformierakonna otsus, sotsidel ei ole kunagi „sisserändajatega“ probleemi olnud.“

Miks võiks või peaks sotsidel Lääne-Virus hästi minema? „SDEl on hea nimekiri, mis on sooliselt, vanuseliselt ja tegevusvaldkonniti kenasti tasakaalus. Sisekliima on väga hea ning oleme valmis võistlustulle astuma, et märtsist alates parlamendis ja valitsuses inimeste eest seista.“

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaadid Lääne-Virumaal on lisaks Vassiljevile Kairit Pihlak, Eerik Lumiste, Ene Augasmägi, Paul Lettens, Garri Raagma ja Maimu Berg.

Filmib konkurenti: keskerakondlane Andres Jaadla (seljaga) jäädvustab sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljevi tööd kassapidajana. Foto: Aivar Ojaperv

poliitik

One Comment