Prügiauto läks kurvis kummuli

prygiautu

Möödunud nädala neljapäeval sooritas Rakvere poolt tulnud raskeveok Scania Sõmeru ristis vasakpööret Tallinna-Narva maanteele. Veok ei võtnud kurvi välja, sõitis teepeenrale ja kaldus seejärel kraavi kummuli. Koormaks olnud olmeprügi paiskus laiali.

Kuna veokist hakkas lekkima õli ja oli süttimisoht, siis kutsuti kohale päästjad ning Keskkonnaameti ametnikud. Politsei hakkas sündmuskohal liiklust reguleerima. Meedikud kontrollisid juhi tervist, kuid temaga oli kõik korras.

Juhi enda sõnul oli tee libe ja tema arust muutus sõiduk negatiivse kurvi tõttu juhitamatuks. Laugja kurvi tõttu on seal autojuhil raske hinnata, kui kaugel on peateel liikuvad sõidukid ja kuna kiirused on suured, siis peab Rakvere poolt tulles kiiresti vasakpöörde tegema. Eriti keeruline pidi olukord olema just raskeveokijuhtidel.

Samas kohas on varasemaltki analoogseid õnnetusi juhtunud. Maanteeameti pressiesindaja Triin Adamson ütles, et statistika kohaselt on viimastel aastatel inimvigastustega lõppenud liiklusõnnetusi Sõmeru ristmiku läheduses juhtunud kümmekond. Kõige traagilisem oli 2011. aasta, kui veoki ja sõiduauto laupkokkupõrkes hukkus sõiduauto juht, ning 2012. aasta, kui Aluvere viaduktil sõitis veoauto viaduktist alla ning juht hukkus.

Kaius Mölder

 

Koormaks olnud prügi paiskus teepervele laiali. Foto: Kaius Mölder