Rakveres selgusid sumomeistrid

sumo 2

1. mail toimusid Rakvere spordihoones Eesti noorsoo meistrivõistlused sumos. Meistrid selgitati noorte, kadettide ja juunioride vanuseklassis.

Väike-Maarja Valla Rahvaspordiklubi sumomaadlejad saavutasid kokku kuus meistritiitlit. Tüdrukute U14 vanuseklassis pälvisid tiitli Anu Liis Raudsepp kategoorias -33 kg ja Jonete Visnapuu kategoorias -45 kg. Poiste U14 klassis tuli võitjaks Enri Eenpuu kategoorias -35 kg ja Romel Seemann kategoorias +65 kg. Seemann saavutas esikoha ka noormeeste U16 klassis -75 kg kategoorias. Neidude U16 klassis tuli meistriks Käroly Seemann kategoorias -65 kg.

Spordiklubi Tapa noppis kaks meistritiitlit. Neidude U16 vanuses võitis kategoorias -60 kg medali Jelizaveta Tšuvpilo ning naisjuunioride klassis pälvis meistritiitli Marta Pajula kategoorias -70 kg.

Rakvere klubi Eesti Karud pälvis tüdrukute U14 vanuses meistritiitli Kadri-Liis Tamm kategoorias -40 kg.

Osalesid sumotorid 13st klubist. Medalite arvestuses osutus parimateks Maadlusklubi Juhan, teiseks Väike-Maarja RSK ning kolmandaks Maadlusklubi Aberg.

Eriauhinnad parima tehnika eest pälvisid SK Tapa maadleja Marta Pajula neidude arvestuses ja JK Ookami sumotor Kirill Postol.

Võistlus oli valikturniiriks oktoobri lõpus Varssavis toimuvale noorsoo EMile. 2018 aasta noorsoo sumo EM toimub Rakveres.