Saage tuttavaks: joodikud

larmajad

Fotol nähtavad joodikud häirisid Rakvere kesklinna promenaadil rahu neljapäeva, 9. oktoobri hommikupoolikul. Seltskond aeg-ajalt vahetub, osa „kangelasi“ puudub ka sellelt pildilt, kuid kümmekond viinalembest meest ja naist on kesklinna asutuste töötajad ja möödakäijad surmani ära tüüdanud, sest pidu käib kui mitte iga päev, siis üle päeva vähemalt.

Kõnealusele seltskonnale kutsus keegi ka politsei. Patrullis olnud mehed kinnitasid, et saavad promenaadi jalgrattamajas lällavate joodikute juurde kutseid sageli. „Palga- ja pensionipäevadel rohkem, aga ka muul ajal tuleb nendega tegeleda,“ märkis patrullpolitseinik.

Jah, aga juriidiliselt on teatavasti kõik korras – Rein Langi ministriks oleku ajal algatatud korrakaitse seaduse muudatused lubavad avalikus kohas alkoholi teatavasti tarbida. Ja politsei tuleb kutsuda alles siis, kui tunned end häirituna. Seadus kahjuks ei täpsusta, kas häirituna võib end tunda ka siis, kui keset linna istuv joodik on pissi püksi teinud või kui asub parajasti kõigi silme all sooritama „häda number kaks“ (ka seda on jalgrattamajas tehtud).

Kuna tegemist on avaliku kohaga, siis võib seal ka avalikult pildistada, mida Kuulutaja ka järjekindlalt tegema hakkab. Vaadake ja tutvuge!

Aivar Ojaperv

One Comment