Salaaia muusikat katab saladuseloor

salaaed

Rakveres käivitus üks omamoodi üritustesari, kus koduaedadesse kutsutakse muusikuid, keda võivad kuulama tulla pererahvale võõrad inimesed.

Informatsioon ürituste kohta liigub Facebooki kaudu. Kel seda pole, ei saa sündmusest teada või peab lootma oma tuttava peale, kellel sotsiaalmeedias konto olemas. Kontserdikorraldajad annavad küll eelnevalt teada, mis kuupäeval ja mis kontsert on järgmine, aga täpne salaaed saab külastajatele teada alles toimumispäeva hommikul. See kõik toimub privaatselt – info tuleb igale end üritusel osalejaks märkinud inimesele postkasti vastussõnumina koos detailse kontserditoimumise asendiplaaniga.

Möödunud nädalal musitseeris Mick Pedaja Rakvere kultuurimaja direktrissi, idee autori Krõõt Nõmmela-Mehide hoovis. Muusikut tuli kuulama umbes 40 inimest, mis on üllatavalt palju, arvestades, et kogu üritus toimus esimest korda ja toimumiskohal oli saladuseloor peal.

Miks kõik toimub saladuskatte all? See tekitab põnevust, sest ees ootab üllatus aia osas ja viimasel hetkel aadressi teatamine hoiab niisama uudistajad eemal. Peale esimest kontserti kutsuski Nõmmela-Mehide kõiki koduaedade omanikke üles, et nad pakuksid oma hoovi toimumispaigaks. Kuna Rakveres ei toimu suvisel ajal eriti kontserte, siis ühiselt saaks ise neid tihedamalt korraldada ja põnevaid esinejaid kutsuda.

Järgmine esineja on selgunud. Meister Jaan esineb 23. augustil ning nagu kogu kontserdisarja puhul, on salaaed veel täpsustamisel. Huvilised ei pea kartma heitliku ilma pärast, sest korraldajad tagavad istumise katuse all.

Mari Mölder

Foto: Esimesel salaaia kontserdil lummas publikut Mick Pedaja. Foto: Mari Mölder