Siplased kutsuvad rattateisipäevakutele

Rattamees

Kauplus Rattabaas ja Rakvere Rattaklubi Siplased hakkavad ka sel hooajal korraldama jalgrattateisipäevakuid, avaüritus on kavas juba teisipäeval, 6. mail.

Sari koosneb seitsmest etapist. Esimesel etapil sõidetakse maanteel, start antakse 6. mail kell 19 Jõepere ristmikult sigala juurest. Osalejate registreerimine toimub kohapeal, osalustasu täiskasvanutel 2 ja õpilastel 1 euro. Võisteldakse eraldistardist, distantsi pikkus on orienteeruvalt 20 km ja rattaklass vaba.

“Teisipäevakuid hakkasid algselt korraldama Rakvere Rattamaratoni eestvedajad Riho Kokk, Andres Pajo ja Vahur Leemets. Idee teisipäevakute korraldamiseks sai tõuke Sven Salepi korraldanud eraldistardi võistlusest Jõeperes, mis sai ka sarja esimeseks etapiks, see oli juba 14 aastat tagasi,” meenutas Siplaste esindaja Roland Toome. “Hiljem koondusid aktiivsed ratturid klubisse Siplased ja nii me muudkui toimetame. Igal aastal on kavas olnud 7-11 etappi, tänavu jääme pidama seitsmele, millest kolm on kavas maanteel ja neli maastikul. Viimastest üks on ka pealtvaatajatele väga atraktiivne maastikurattasprint.”

Toome kinnitas, et teisipäevakud on jõukohased igasuguse ettevalmistusega rattahuvilisele. “Kõik on oodatud,” kutsus ta. “Maanteel on lihtsam alustada, maastikuetapid on võib-olla pisut tehnilisemad, kuid üle jõu ei käi ka need. Võetakse küll aega ja selgub ka paremusjärjestus, kuid see on ikkagi tervisesport, kus oma osa seltskondlikul suhtlemisel.”

“Sõita võib suvalise rattaga,” lisas ta. “Varasematel teisipäevakutel on tavaliselt olnud 25-35 osalejat, kuid hea meelega näeksime seltskonnas uusi inimesi. Tulge proovige ennast!”

 

Aivar Ojaperv