Sündmusterohke Lõuna-Eesti ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder

Möödunud nädalavahetusel sõideti Võrumaal Eesti meistrivõistluste viies etapp ja Läti meistrivõistluste kuues etapp. Järjekorras 17. Lõuna-Eesti ralli avapäevale startisid pööratud järjestuses 79 võistluspaari.

Reedel ootas võistlejaid ees kolm kiiruskatset, mille jooksul läbiti kahel korral 1,28 km pikkune Võru linnakatse. Lühikeste linnakatsete mõlemad läbimised võitsid 2017. aasta Lõuna-Eesti ralli esikohamehed Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Kusjuures mehed näitasid mõlemal läbimisel kümnendiku pealt sama katseaega 1.22,0.

Avapäeva ainsa kruusakatsena sõideti 9,82 km pikkune Saaluse katse. Kohati väga paksus udus ja õhtu pimeduses sõidetud katsel näitasid parimat sõitu Oliver Solberg – Aaron Robert Johnston (VW Polo R5), kes edestasid katsel kolmanda aja välja sõitnud Gross – Mõlderit 4,8 sekundiga.

Reedese võistluspäeva lõpetasid liidrina Solberg – Johnston, kelle edu enne laupäevaseid katseid oli Gross – Mõlderi ees 1,3 sekundit. Kolmandana said ööpausile Egon Kaur – Silver Simm (Ford Fiesta Proto).

Nii nagu reedel jätkus ka laupäeval duell Solberg versus Gross. Kui teise võistluspäeva avakatse võitis noor norrakas ja suurendas üldedu 4,7 sekundi peale, siis kohe järgneval tegi Solberg spinni ning andis Grossile 6,8 sekundit tagasi. Päeva esimesele hoolduspausile läksid liidrina Gross – Mõlder, kelle edu Solberg – Johnstoni ees oli 2,1 sekundit. Hommikuste katsete kordused võitsid eestlased ning suurendasid oma üldaedu 8,8 sekundile.

Kui ralli kuuenda ja seitsmenda kiiruskatse olid võitnud Gross – Mõlder, siis järgnevad kaks võitsid Solberg – Johnston, kes olid eestlaste üldedu sulatanud vaid 2,7 sekundile.

Ralli kaks viimast kiiruskatset pakkusid rajaäärde kogunenud publikule põnevust kuni viimaste meetriteni. Esimesena võttis rünnaku ette Gross, kes võitis katse ning suurendas edu Solbergi ees 2,7 sekundi võrra. Kuigi Solberg – Johnston võitsid ralli lõpetanud punktikatse ning edestasid Gross – Mõlderit 1,5 sekundiga, siis ralli võiduks jäi neil sellest väheks.

Lõuna-Eesti ralli 2019 võitjatena finišeerisid Georg Gross – Raigo Mõlder, kes edestasid 11 kiiruskatse kokkuvõttes Oliver Solberg – Aaron Robert Johnstonit 3,9 sekundiga. Hooaja viienda meistrivõistluste etapi kolmas koht läks võistluspaarile Egon Kaur – Silver Simm, kes jäid võitjatest minuti ja 12,2 sekundi kaugusele.

„Mul on aastaid tagasi olnud Ott Tänakuga sarnaseid sekund-sekundis lahinguid ja selles mõttes ei olnud see mulle võõras kogemus. Oliver surus ikka väga korralikult ja meil oli korralik spordipäev. Nägime, et me suudame seda hoogu sõita, kuigi pidime vahel ka oma piire ületama. Hoolimata sellest, et vahepeal sõitsime ka üle piiri, ei tahtnud me seda võitu ära anda ja lõpuks – lõpp hea, kõik hea,“ sõnas ralli finišis oma karjääri teise Lõuna-Eesti ralli võitnud Gross.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 11.–12. oktoobril, kui sõidetakse 52. Saaremaa ralli.