Suve võtteplatsil veetnud Sten-Markus Rohtlale hakkas filminäitlemine meeldima

salaselts

Rakvere koolipoiss Sten-Markus Rohtla mängib ühte peaosa uues seikluslikus koguperefilmis „Supilinna salaselts“, mis jõuab kinodesse järgmise aasta kevadel.

Kuni septembri alguseni toimusid filmi võtted Tartus ja Otepää lähistel, filmiti vee peal, õhus ja maal. „Minu kõige lahedam võte toimus laeval, sest seal pidin väikesest kõrgusekartusest lahti saama, aga lõpuks tuli see ikkagi hästi välja,“ muljetas Sten-Markus.

Ka filmi produtsent Diana Mikita möönis, et action-stseenide filmimine Emajõel oli paras pähkel. „Tõelise leitsaku taustal pidevalt muutuv veetase, salakavalad kivid, kiire vool ning lõpuks paadirike, mille tõttu pidime võtted ajutiselt paariks päevaks peatama. Tuli leida uus paat, see polnud aga kerge, sest kasutasime erilist paati,“ rääkis produtsent.

„Muidugi oli mul väga lahe, väga toredad olid võttemeeskond ja teised näitlejad, kellega see suvi koos olin,“ ütles Sten-Markus. Produtsendi sõnul valitses võtteplatsil ülihea energia ja noored näitlejad olid vaprad. Samuti oli tartlaste suhtumine ülisõbralik ja vastutulelik ning linnaelanikud tegid tõepoolest kõik, et filmiseltskond nende kahe kuu jooksul tunneks end justkui kodus.

„Nii Supilinn kui ka Tartu üldiselt on sedavõrd telegeeniline keskkond, et kõik tiimiliikmed klõpsisid oma telefoni pildimälu täis,“ lausus Mikita. Tema sõnul oli kogu seltskond võtete lõpuks üheks suureks pereks kokku kasvanud ning lahkuminek oli päris kurb, viimaseks võttepäevaks kujunes 2. september. „1. septembri avaaktuse asemel korraldasime lastele ise väikese aktuse,“ sõnas Mikita naerdes.

Sten-Markus ütles, et esimene kogemus filmialal on hea. „Õppisin filmist väga palju, kuidas kõik asjad töötavad ja kui palju inimesi on vaja, et üks film tehtud saaks. Võtted olid mulle suureks kogemuseks ja loodan, et saan kunagi veel filmis näidelda,“ ütles noor rakverlane. „Ma juba väga ootan, millal film valmis saab, ja arvan, et see tuleb väga hea,“ lisas ta.

Nüüd, kui võtted on tehtud, algab filmi järeltootmine, esmajoones materjali kokkumonteerimine. Filmitegijad on teinud eeltööd, et saada oma filmiga 2015. aasta veebruaris toimuval Berliini filmifestivalil võistlema noortefilmide programmi “Generation”.

 

Tõnu Lilleorg

 

Sten-Markus Rohtla mängib filmis kambapealik Leod, kel tuleb kursis olla, mis ümbruskonnas toimub. Foto: Heikki Leis