Tapa linnapäevade üritused toovad linnarahva kokku

Linnapäevade FFoto

Tänasest pühapäevani peab Lääne-Virumaa suuruselt teine linn taas linnapäevi, et märkida 91. aasta täitumist linnaõiguste saamisest.

Tõnu Lilleorg

Peakorraldaja Indrek Jurtšenko sõnul on linnapäevade eesmärgiks pakkuda rahvale üks tore pidu, kus inimesed saavad kodulinna üle uhkust tunda ja külalisi võõrustada.

Üle linna on avatud üheksa kodukohvikut, toimuvad mitmed spordiüritused ja vaadata saab näitusi. Esmakordselt toimub Tapa raudteejaamas üritus Nostalgiajaam, mille raames saab reedese päeva vältel osa möödunud sajandi meenutustest.

Kodukohvikute esimene kohv valatakse raudteejaamas välja reedel kell 10, kui kõik soovijad saavad tasuta kohvi nautida koos vallavanem Alari Kirdiga ja jagada omi mõtteid jaamahoone võimaliku tuleviku kohta.

Keskne üritus on muusikakooli pargis toimuv Vorstifestival koos vorstigrillimise Eesti meistrivõistluste ja pealelõunase vabaõhukontserdiga. Seekord esineb Koit Toome koos kitarrist Jorma Puusaagiga.

Laupäeva hommikul teeb linnas ringi veoauto puhkpillimängijatega, et linnarahvas rõõmsate helidega üles äratada. Hommikul algab muusikakooli pargis koos Vorstifestivaliga laat ja sealsamas laadalaval esinevad kohalikud taidlejad.

Ennelõunal toimub vene kooli pargis koertenäitus, et valida Tapa linna ilusaim koer. Raamatukogus saab vaadata fotonäitust Naiskodukaitse tegemistest. Laupäevaõhtusel tantsupeol esineb ansambel Justament ja kuni kella kaheni öösel mängib parimat tantsumuusikat legendaarne diskor Märt Rannamäe.

Spordiüritusi igale maitsele

Linnapäevade programmis on mitmed spordiüritused ning Jurtšenko sõnul on oodata ka Tapal asuvate liitlassõdurite osavõttu. Laupäeval toimub gümnaasiumi staadionil vutiturniir, kus kuueliikmelise võistkonnaga saab osalema tulla iga seltskond, kes hommikul piisavalt vara staadionile saabub.

Sealsamas on Tapa rahvaralli võistluskeskus, kus näeb uhkeid rallimasinaid valmistumas kiiruskatseteks, mis toimuvad Tapa, Kadrina ja Tamsalu valla teedel. Valgejõe saarel toimub laupäeval kanuuralli ja pühapäeval rannavolleturniir.

Omaaegse elu sõlmpunkt

Sportlikku meelelahutust leiab ka Nostalgijaamas, kuna reede õhtul toimub seal orienteerumine, kus kolmeliikmelistel võistkondadel tuleb nutitelefoni abil leida üles mõned kohad linna peal ja vastata küsimustele.

Projektijuhi Ade Pihti sõnul on ürituse eesmärk äratada jaamahoone üles praegusest vaikelust, et tänased noored saaksid aimu, milline elu kees jaamahoones 80ndatel ja 90ndatel. Ja need, kel sellest ajast omi mälestusi, saavad tulla nostalgitsema ja programmist osa saama. Mälestusi saab kohapeal kas kirja panna või anda videontervjuu Tapa Gümnaasiumi meediaõppe õpilastele.

Endine vaksaliülem Nikolai Albert teeb majas ekskursioone, omaaegsete esemetega kaunistatakse vaksaliülema kabinet ja niinimetatud „punane tuba”, kus nõukogude ajal töötas jaama militsionäär. Eduard Toman esitab vene romansse ja õhtul saab jalga keerutada ansambli In Mood saatel, millele järgneb uude päeva kanduv vinüülplaadidisko. Nostalgijaama korraldajateks on Tapa valla noored.

Mullune Vorstifestival meelitas peoplatsile rohkelt huvilisi. Foto: tapa.ee