Tapal korrastatakse kaasava eelarve rahaga Valgejõe saar

DSC_0578

Nii selgus äsjalõppenud rahvahääletusel, kus osales ligi 400 inimest ja valida sai viie ettepaneku vahel.

Tõnu Lilleorg

Valla eelarves on ettenähtud 20 000 eurot võiduettepaneku realiseerimiseks ning ettepanek tuleb teostada jooksva kalendriaasta jooksul.

Saarekorrastusidee poolt hääletanud 132 kodanikku soovivad, et puhkealale kerkiksid grillimisplats, riietuskabiinid, tualetid, varjualune ja vuntsitaks veel paremaks olemasolevaid võrkpalliplatse.

Valla ettevõtlusspetsialist Marko Teiva selgitas, et hääletuse tulemused kinnitab vallavalitsus eeldatavasti järgmisel nädalal ning kohe seejärel algavad ettevalmistustööd nagu rajatiste projekteerimine ja ehitustööde hangete korraldamine.

Need tegevused võtavad omajagu aega ning lubada seda, et uued rajatised jõuavad puhkajate käsutusse juba eeloleval suvel, Teiva ei tihanud. „Hakkame tegema esimesel võimalusel,“ ütles ta, „valmimistärminit ei julge välja hõigata, sest töökäsi ehitusvaldkonnas praegu napib,“ viitas ettevõtlusspetsialist möödunud aastal alanud ja aina jätkuvale ehitusbuumile.

Teiva sõnul on kõnealune saar elanike hulgas armastatud, seal käiakse grillimas ühekordsete grillidega, mistõttu idee rajada sinna korralik grillikoht, umbes nagu RMK puhkealadel, on sisukas.

Põhjendatud on ka tualettide rajamine, kuna varem paigutatud plastmassist tualetid pole valla kultuurispetsialist Indrek Jurtšenko sõnul püsivalt kohale jäänud, sest ühel suvel viskasid tundmatud atleedid need jõkke ja panid ühe koguni põlema.

Eelolevate tööde käigus korrastatakse ka võrkpalliplatse, ilmselt paigaldatakse uued võrgupostid. Ettepaneku teostamise juures löövad kaasa valla kunstnik ning ehitus-ja keskkonnaspetsialistid.

Hääletusel tuli teiseks Porkuni järve puhkeala arendamise idee ja kolmandaks mõte paigaldada Tamsalu terviserajale uued treeningseadmed. Marko Teiva sõnul võib seekord kõrvale jäänud ettepanekuid esitada järgmisel aastal uuesti.

Mullu läks kaasava eelarve raha Valgejõe saare lähistel asuva Rutkaste matkaraja korrastamiseks.

 

Valgejõe saar on Tapa äärelinnas asuv populaarne puhkeala koos ujumiskohaga, kus suviti toimuvad spordivõistlused ja muud üritused.

Foto: Liisi Kanna