Vabaõhunäitus „Kilomeeter skulptuuri“ – “Eesti teatrist: kaksteist ettepanekut Rakverele”

vabaohunaitus

Sel suvel Rakveres esmakordselt toimuv välinäitus „Kilomeeter skulptuuri“ avatakse 28. juunil lauluava juures kell 16.

Kaasaegne väligalerii formaati järgiv skulptuurinäitus toob huvilisteni 12 kunstniku taiesed. Näituse eesmärk on pakkuda inimestele kunstielamust vabas õhus, kunstnikele tänapäevast enese esitlemise võimalust ja ühtlasi näidata, et skulptuur on palju laiem ning võimalusterohkem kunstivorm, kui esmalt arvata võiks.

Näituse alapealkiri on „Eesti teatrist: kaksteist ettepanekut Rakverele”. Näituse peakuraator Niekolaas Johannes Lekkerkerk selgitas, et osalevate kujutavkunstnike, koreograafide ja lavastuskunstnike vastused varieeruvad märkimisväärselt. „Olles jaotunud Rakveres eri kohtadesse, on tulemus, et ükski meedium ei mugandu oma tunnustatud kategoriseeringus. Selle asemel võib töid vaadelda kui lavasid ja lavakujundusi, mis lubavad meil mõelda nendest meediumidest dünaamilisemalt ja mitmemõõtmelisemalt; tööd ühtaegu seovad ja eraldavad malbel viisil,“ kommenteeris Lekkerkerk.

Näitusel saab teiste põnevate lahenduste seas näha näiteks Soome kunstnike Vesa ja Tomi Humalisto taiest „The Thin Red Line”, mis koosneb sadadest punastest õhupallidest ja Läti kunstniku Gundega Evelone tööd „Cloud”, mis haarab nägemismeelest enamatki. „Kilomeeter skulptuuri“ peakorraldaja Michael Haagenseni sõnul täidab näitus ammu oodatud niši Eesti kultuurimaastikul. „Oma esmakordsuse tõttu on näitus ka huvitavaks eksperimendiks, mille korraldamine on parajaks väljakutseks. Tegu on aga kindlasti kaasaegse ja olulise kultuurisündmusega,“ lisas Haagensen.

Näitus „Kilomeeter skulptuuri“ näitus toimub Rakveres paralleelselt Baltoscandali teatrifestivaliga 28. juunist 13. juulini. Näitust toetavad Ramirent, Kuusakoski, Rakvere linn ning tublid hooandjad.

Osalevad kunstnikud: Patrik Aarnivaara (SE), Arthur Arula (EE), Merike Estna (EE), Gundega Evelona (LV), Ulvi Haagensen (AU), Tomi and Vesa Humalisto (FI), Flo Kasearu (EE), Anastasia Parmson (EE), Minna Pöllänen (FI), Kristin Reiman (EE), Pire Sova (EE), Triin Tamm (EE).

Kuulutaja

Tomi ja Vesa Humalisto „The Thin Red Line” on mõõtmetelt näituse suurim skulptuur.