Valge pood Kadrinas pakub vahetut teenindust

kauplus 1

Kadrina keskel, Viru 16 asuvasse Valge poodi sisse astudes ootab ees rõõmsameelne müüjanna ning üllatavalt mitmekesine kaubavalik – riided, jalanõud, lõngad, kosmeetika, tekid-padjad jne.

Liisi Kanna

Lisaks möödunud augustis avatud Kadrina kauplusele asub Valge pood ka Järva-Jaanis. Sealne kauplus rajati kolm aastat tagasi.

Ettevõtte omanik Kadri Kangron rääkis, et kaks kauplust annavad võimaluse tootevalikut mitmekesistada ning täiendavad üksteist. „Saame sobivat numbrit teisest poest küsida ning sellega kliendile meeldiva toote võimaldada. Ka kaupa saame just seetõttu paari-kolme nädala tagant täiendada,“ sõnas Kangron ning lisas, et on valmis ka hulgi kaupa ette tellima. Viimast juhul, kui on teada, et mõni kohalik tantsutrupp või laulukoor vajab kindlaks ajaks näiteks spetsiifilisi esinemisriideid.

Poe põhirõhk on kogu pere riietel. „Pakume kaupa n-ö imikust kuni vanaema-vanaisani välja,“ selgitas omanik. „Ühest kauplusest on võimalik mugavalt kõik kätte saada.“

Kangron rääkis, et lisaks kohalikele külastavad poodi ka maakodusse tulnud ja läbisõitjad, kellest on saanud juba püsikliendid. Tihti käivad ka vanavanemad lapselastega, kes neile külla tulnud, aga emad-isad on mõned olulised asjad unustanud kaasa pakkida.

Kauba hulgas on hulganisti suuremate numbrisuurustega rõivaid, aga ka jalanõusid – naistele kuni 43 ja meestele kuni 49 numbrini. „Figuurist hoolimata peab kõigil olema võimalik poest selga osta just seda, mis meeldib,“ selgitas Kangron.

Kaubavalikus on ka kosmeetikat. „Pakume nö SOS kaupu: saad saunas ennast puhtaks, naha kooritud ja kreemitatud ning õhtul pittu minnes silmad pähe teha,“ rääkis omanik.

„Šampoonid on 97-98 protsenti naturaalsed,“ märkis Kangron. „Ka kreemide puhul jälgime, et oleks vähem säilitusaineid. Eelistame vene tooteid just naturaalsuse tõttu.“

Valikus on ka tekid-padjad. „Sellest talvest oleme rohkem lambavilla tekke müünud. Need on puuküttega kodudes elavatele inimestele suureks abiks – lambavill hoiab hästi temperatuuri, ei lase voodit külmaks ja on hingav ning kerge,“ sõnas Kangron.

Sukkpüksid igale kehatüübile

Kevadisel pööripäeval laiendati Kadrina poe müügipinda, mis võimaldas võtta müüki Itaalia pesu ja sukapüksi brändi Conte, mida toodetakse Valgevenes. Conte pakub laias valikus kvaliteetpesu meestele ja naistele ning sukkpükse leidub nii beebidele, lastele, tütarlastele kui naistele.

Conte tooted on figuurisõbralikud ja sukkpükse on saada kuni suuruseni 6XLi. Oma lemmikuna tõi Kangron välja Xpress sukkpüksid. Tegemist on korrigeerivate sukapükstega, mis toovad ideaalselt esile rõiva ilu.

„Conte tooted on heaks abimeheks ka rahvatantsijatele,“ arvas kaupmees. „Valikus on paksemad valged sukkpüksid ja põlvikud, aga ka pikem pesu, mida suvel seeliku all hea kanda. Järva-Jaanis ostavad inimesed palju kodutütardele sukkpükse, mis peavad olema nahavärvi pruunid.“

Positiivne keskkond

Väikese poe eeliseks peab Kangron vahetut suhtlemist: „Nõustame ja toetame. Soovime, et inimestel oleks siin mõnus olla. Sõbrannaga on muidugi hea ostlemas käia, aga üksi võib vahel olla keeruline valikuid teha.“

„Minu jaoks on positiivne keskkond väga oluline,“ jätkas ta. „Mida rõõmsamad oleme, seda paremini saame oma tööd teha. Sellistes toredates alevites on suurim rõõm töötada ja toredate klientidega suhelda.“

„Oleme klientidele sooja vastuvõtu eest tänulikud ning anname endast parima, et pakkuda meeldivat teenindust ning rikkalikku tootevalikut.“

Kadrina poe müüja Ene kliendile Conte kaupa tutvustamas. Foto: Liisi Kanna