Varsti algab Rakvere Jakobsoni tänava rekonstrueerimine

Rakvere linnavalitsus otsustas oma 11. mai istungil väljastada ehitusloa Rakvere linna C. R. Jakobsoni tänava rekonstrueerimiseks Parkali ja Kastani tänavate vahelises lõigus.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul on antud tänavalõigu ümberehitus üks käesoleva aasta suurematest teeehitusprojektidest Rakveres, kus linn jätkab olulise sõlme väljaehitamisega.

Rakvere linnaarhitekti Angeelika Pärna sõnul lahendatakse kahe erineva ja olulise suuna ristumispunkt. „Projekti käigus pikendatakse Parkali tänava jalakäijate ala Pika tänava suunas ning C. R. Jakobsoni tänav Pihlaka kohvikust kuni Kastani ringini saab loogilisema sõiduteesuuna,“ rääkis Pärna.

Linnaarhitekt lisas, et parkimiskohtade arv parklas ei muutu, küll aga jäävad osad parkimiskohad teisele poole sõiduteed. See annab hea võimaluse Pihlaka külastajatele sõiduteed ületamata kohvikusse minna. Parkali ja Jakobsoni ristumiskohta tekib tõstetud kivikattega sõiduteeala, kus on alandatud kiirus.

Rainer Miltopi sõnul alustatakse rekonstrueerimisprojekti ettevalmistustöödega paari nädala pärast ja ehitus algab juuni esimeses pooles. Töid tehakse etapiviisiliselt ja tänavalõik jääb liiklusele avatuks. Samuti säilib kinnistuomanike ligipääs oma kinnistutele.

Kuulutaja