Armas žest: üllatati vastseid lapsevanemaid

Pianisti rollis üles astunud Kadrina keskkooli abiturient Krete-Ly Salumäe trotsis jahedat ilma ning esitas kauni meloodia, mis tõi pisara silma nii värsketele vanematele kui ülejäänud seltskonnale. Fotod: Liisi Kanna

Hoolimata marusest ilmast, otsustas üks kogukond Kadrina vallas korraldada värsketele vanematele esiklapse sünni puhul piduliku tervituse. Kesknädalal, kui Maris Ruuto ja Meelis Pusmann ning selleks hetkeks kolme päeva vanune Kirtel koju olid jõudnud ning vaevu end sisse seadnud, üllatas perekonda keset Kihlevere küla akna taha kogunenud seltskond elava muusika, õhupallimere ja kingitustega.

Liisi Kanna

Maris Ruuto tõdes pärast õnnesoovide vastuvõtmist, et kuigi teab sealtkandi inimeste oskust üllatada, ei osanud ta midagi sellist oodata. „See oli uskumatu! Vägev, väga emotsionaalne. Niisugust üllatust ma tõesti ei osanud oodata,“ jagas värske ema vahetuid emotsioone.

„Sa tunned, et sinust päriselt hoolitakse. Ei ole nii, et ümberkaudsed ütleksid üksteisele ainult tere ja head aega, vaid inimesed näevad ka vaeva,“ avaldas Ruuto suurt heameelt kokkuhoidva kogukonna üle.

Vastsetel lapsevanematel oli seljataga tihe ning sentimentaalne päev – pärastlõunal jõuti beebiga esmakordselt koju, külas käisid vanemad ja lähisugulased. „Ja nüüd pandi väga ilus punkt sellele päevale,“ oli Maris Ruuto liigutatud.

Südamliku žesti ajaks otsustas isegi ilmataat helgemat palet näidata ning vihmakraanid kinni keerata. Just positiivsuse ja sära toomine sellesse veidi halli ja muserdanud argipäeva oligi üllatuse korraldajate soov.

Plaani eestvedajad, kohalikud ettevõtjad Triin Kaukver ja Katrin Mustonen ütlesid, et üheks eesmärgiks oli ka julgustada inimesi rohkem hoolivust välja näitama. „Paljud meie ümber on praegu üsna masendunud, aga ka raskel ajal on võimalik hoolivust väljendada – rõõmu saab edasi anda väga lihtsate tegudega. Inimesed võiksidki väikestest asjadest enda ümber rohkem heameelt tunda,“ soovitas Kaukver olemasolevat väärtustada.

„Kes see siis ikka teeb, kui ise ei tee,“ sõnas žesti korraldaja, lisades, et üllatuse teoks saamisele pani õla alla ka tema ning äripartner Katrini ettevõte Mustver Rent, millel peotarvikute rentijana transport ning muu vajalik võtta oli.

Idee, mida täpsemalt korraldada, sündis Triin Kaukvere peas siis, kui ta nägi videot, kus Kadrina keskkooli abiturient Krete-Ly Salumäe tiibklaverit mängis. „Olin nii suures vaimustuses,“ kiitis üllatuse korraldaja noore muusiku andekust.

Kolmapäeva õhtul kõlaski kaunis muusika üle küla, nii et armsast tervitusest said osa ka kõik akendele kogunenud naabrid.

Vastse ilmakodaniku vanemad olid siiralt härdunud selliselt üle antud õnnesoovidest.