Humana avas uue kaupluse Rakveres

29. juulil avas Humana oma kauplusteketi kõige uuema kaupluse Rakvere Kroonikeskuses. Rakvere on üheteistkümnes linn, kuhu Humana kauplustekett laieneb.

Kauplus hakkab töötama 2-nädalase müügitsükli alusel ehk kaup vahetatakse täielikult välja iga kahe nädala järel. Kõik esemed, mis müügitsükli lõpuks isegi 50-sendise päevahinnaga endale uut omanikku ei leia, võetakse müügisaalist maha ning asemele pannakse kauplusetäis uut, seninägemata kaupa. Ja nõnda iga kahe nädala tagant. Kaubad, mis müügiperioodil müümata jäävad, suunatakse ümbertöötlusse.

Uue kauba päeval maksavad riided kuni 5 eurot ja jalatsid kuni 6 eurot. Juba teisest päevast on kaupluses fikseeritud päevahinnad, mis hakkavad pidevalt allapoole langema. Laupäeval enne uue kauba päeva on kõik kaubad vaid 50 senti. Pühapäevad enne uue kaubavaliku päeva on kauplus suletud kaubavahetuseks.

354 ruutmeetri suuruses poes on müügil naiste-, meeste- ja lasteriided, samuti jalatsid, aksessuaarid ja kodutekstiil. Kauplus toob Rakverre 6 uut töökohta. Kauplus on avatud tööpäevadel 9–19, laupäeviti 10–17 ja pühapäeviti (kui ei toimu kaubavahetus) 10–16.

Taaskasutus on kasulik nii rahakotile kui keskkonnale. Uute rõivaste valmistamiseks kulub palju loodusressursse ja tööjõudu, mida teise ringi riiete jaoks vaja ei lähe.

Humana on sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on rõivamüügist saadud tuluga toetada haridus- ja tervishoiuprojekte Angolas, Malawis, Sambias ja Mosambiigis.

Humana – säästad raha, säästad loodust, oled isikupärane!

Rakvere Humana rõõmsameelse kollektiivi liikmed (vasakult) Kristi, Signe-Ly ja Siret ootavad uudistajaid.

Foto: Liisi Kanna