Kristel Aaslaid: elu Eestis on mugav ja lihtne

Kristel Aaslaid

Kristel Aaslaid (pildil) on televaatajate südamesse pugenud telesarja „ Padjaklubi“ Mišana. Täna kogub ta veelgi rohkem tuntust TV3 menusaates „Su nägu kõlab tuttavalt“.

Tiia Paist

Kes sa oled, Kristel Aaslaid?

Saaremaa neiu, kelle unistuseks on alati olnud laulda, tantsida ja näidelda. Ja kuidagimoodi on see unistus mul praegu täituma hakanud.

Kuidas on sinust saanud see, kes sa täna oled? Missuguses peres oled kasvanud?

Minu pere on kokkuhoidev, väikese kiiksuga. Nii ema kui ka isa suguvõsas on palju naljast lugu pidavaid inimesi, ilmselt sealt ka minu kirg alati naerda ja naerma ajada, isegi kui see iga kord välja ei tule. Mõte pidavat ju lugema! Suure osa oma elust olen elanud Kuressaares, kuid lapsepõlves olin sageli ka maakohtades vanavanemate juures. Sealt ka veidi poisilik seiklushimu ja kohati hoomamatu energia ning möllamise isu.

Mis eriala sa tegelikult oled omandanud? Kas näed oma tulevikku õpitud erialal?

Hetkel omandan Tallinna Ülikoolis suhtekorraldaja eriala. Ma arvan, et kuidagimoodi olen sellega tulevikus kindlasti seotud.

Mis koht on muusikal sinu elus?

Muusika on mu elus väga tähtsal kohal – kirjutan ise lüürikat, mõtlen meloodiaid, kuulan igal võimalusel oma lemmikuid või otsin uusi ägedaid artiste. Mulle meeldib avastada uut muusikat, seda sõpradega jagada ning sel teemal nendega arutleda.

Missugusele projektile sinu elus kulub praegu kõige rohkem aega?

Hetkel vajab „näosaade“ kõige enam aega. Kui ma parasjagu proovis polegi, käib mõttetöö edasi – kuidas ja mis ja miks.

Mida teed siis, kui parasjagu ühegi projektiga ei tegele?

Mulle meeldib käia kodus ema-isa ja väikese venna juures. Kui ma aga Saaremaale ei jõua, siis meeldib sõpradega aega veeta – mul on nendega elus väga vedanud. Nad on inimesed, kes võtavad mind sellisena, nagu olen, toetavad mind kõiges ja annavad alati head nõu. Nad teevad mu elu nii päikseliseks, et mõnikord kannan ka talvel päikesekreemi kotis.

Suuremaid plaane?

Suuri plaane otseselt ei ole. Plaanis on rohkem muusikat teha, võibolla midagi täitsa üksi korda saata, oma kahest bändist (Sierra Black ja Avoid Dave) eraldi. Aga kindlasti ka nendega koos.

Mis on sinu meelest Eestis nii hästi, et enam paremini ei saa?

Eestis on hästi see, et elu on tegelikult lihtne. E-riigina on palju kergem orienteeruda igasugustes täiskasvanute kohustustes, mis Tallinna kolides ja iseseisvat elu alustades järsku sülle kukkusid. Eestis on mugav ja mõnus. Ja kuskil mujal ei ole kunagi nii kodune tunne!

Mida soovitad kaasmaalastel teha siis, kui ajad on rasked?

Naeratada. Isegi kui on tunne, et ei saa. Rasked ajad on proovikiviks – meil kõigil on raskeid aegu, aga naeratus ja naer aitavad koormat natukene kergemaks teha. Ja kindlasti tuleb rääkida. Paljud muremõtted mõeldakse iseendile suuremaks, kuid kui me juba kuuleme ennast neid muresid välja ütlemas, tunduvad nad palju väiksemad või tunduvad lahendused palju loogilisemad ja kergemad. Kõike ei pea üksi kannatama.

 

Foto: Mart Vares