Minge kõik metsa!

kuulutaja_121815 (2)

Kuulutaja jaoks on tänasega aasta 2015 lõppenud. Aga me ei ole hulluks läinud – miks selline pealkiri, selle saad teada siis, kui juhtkirja lõpuni loed.

Nagu tavaks, andsime aasta jooksul välja 47 lehenumbrit ja läheme nüüd lühikesele puhkusele, et olla teie laual tagasi 8. jaanuaril. Aga siis juba pisut teistes oludes.

Nagu paar nädalat tagasi saite juhtkirjast lugeda, ja kel vahele jäi, see saab tänase Kuulutaja uudisküljelt teada, kolime me oma Rakvere Vilde tänava kontorist ära OG Elektra peahoonesse Lepna lähistel. Mis sellega lugeja ja kliendi jaoks muutub või ei muutu, sellest loe lähemalt juba uudisartiklist.

Kuulutaja „leib“ on küll asutuste reklaamid ja eraisikute kuulutused, kuid selle kõrvalt oleme püüdnud lugejatele pakkuda ka informeerivaid uudislugusid, pikemaid intervjuusid ja muud huvitavat. Väga laia vitsaga löödult on igas numbris 20 pealkirja, mis tähendab, et aastas ilmutasime umbes 1000 lühemat või pikemat artiklit. Endalegi üllatavalt suur number, sest meie „kirjanikeosakond“ on ju väike. Aga hakkama oleme saanud ja saame kindlasti ka edaspidi.

Meie käest on küsitud, et miks te oma lehte tasuta jagate, teinekord olevat seal rohkem väärt infot kui tasulises väljaandes. Eks meie kõrvad sellise väite peale muidugi liiguvad, kuid tasuliseks ei kavatse me minna, sest meie ärimudel on just selline nagu on. Ja ilmselt on see Rakvere tingimustes ka õige, tõestuseks kas või tõsiasi, et 2014. aasta majandustulemuste põhjal hindas ajaleht Äripäev meid Eesti 22. kohal olevaks kirjastusfirmaks. Palju sarnaseid ettevõtteid Eestis on, pole õrna aimugi, aga vähemalt 100 peab olema, kui Äripäev sai koostada kõnealuse valdkonna TOP 100.

Peatoimetaja Katrin Kivi soovitas meil kõigil metsa minna. Pani vastava lause meie jõulutervituse peale ka.

Katrini jutt on õige, minge, jah, metsa. Kahju ainult, et lund on vähe, sest lumega on jõuluaegne mets veel ilusam.

Minge metsa ja võtke aeg maha. Olge iseendaga ja oma lähedastega. Maailm kipub nagunii hulluks minema ja Eesti mets on veel üks väheseid kohti siin maamunal, kus pole sõda, pagulasi, vihakõnesid, inetult käituvaid ja rääkivaid poliitikuid.

Head jõuluootust kõigile!

Aivar Ojaperv