Rakvere Eragümnaasiumil oli tähtis päev

erakastaadion

Rakvere Eragümnaasium tähistas 29. septembril tervet rida erinevaid sündmusi. Selle kooli jaoks on tegemist erilise kuupäevaga.

Kõige laiemalt teada fakt on see, et 29. september on mihklipäev. Mihklipäev on peaingel Miikaeli nimepäev. Seda tähistasid kooli algklasside õpilased, kes kuulasid Miikaeli lugu ning mängisid pargis miikaelimängu. Miikaelipäeval on kindel koht Waldorfi koolide aastakalendris.

Eragümnaasiumi jaoks on 29. september ajalooline päev. Sel päeval, aastal 1929 avati vast valminud kaasaegne koolimaja, mis tol ajal oli linna esimene keskküttega ühiskondlik hoone.

„Väga tähtis on kasvõi korra aastas tulla ajaloo juurde ja kogu kooliga meenutada seda, kust me tuleme ja kuidas meie ise ajalugu loome,“ rõhutas eragümnaasiumi direktor Anne Nõgu. Nii kogutigi koolipere saali ja räägiti koolimaja ajaloost, sellest koolist, millele maja toona ehitati, ning sellest koolist, mis on 24 aastat vana ja tegutseb majas täna.

Kooli peahoone sai mihklipäeval niisiis 86-aastaseks. Samal päeval peab sünnipäeva ka kooli algklasside maja, mis on oma üheksa aasta jooksul võitnud terve rea auhindu ning tõmbab siiani tähelepanu. Kui üks kuupäev aga kooli jaoks juba nii oluline on, siis polegi vaja palju mõelda, kui on vaja avada järgmist etappi. Muidugi avati ka kooli spordiväljak 29. septembril.

„Spordiväljak ei ole ainult meie koolile, vaid kogu naabruskonnale vajalik. Võib öelda, et meie linnaosa, Lilleküla, sai oma Lilleküla staadioni,“ naeris koolijuht. „Siin käibki juba õhtuti päris palju inimesi, kes jooksmas, kes palli mängimas, kes turnimas. Tore on vaadata ka emasid lapsekärudega istumas. Loodame, et seda kohta hoitakse ja see leiab usinat kasutust.“

Spordiväljaku võimlemislinnak sai juba kevadel valmis ning see on väga populaarne igas vanuses laste seas. Trikke teevad seal nii esimese klassi mudilased kui habetunud abituriendid. „Võimlemislinnakus on erinevad osavust ja jõudu arendavad rajatised,“ märkis Nõgu.

Lisaks sellele kuulub spordikompleksi väike jalgpalliväljak, täismõõdus korvpalliplats, 200-meetrine jooksurada ja kaugushüppekastid. „Edaspidi tahaksime paigaldada õuelauatennise lauad ja ehk veel midagi.“

Spordiväljaku rajamine ja ümbruse korrastamine toimus kooli ja EASi ühisfinantseerimisel, EAS kandis kolmandiku kuludest. Sellega on kooli territoorium üleni korras ning suurtest töödest on jäänud teha vaid saali renoveerimine.

Väljaku avamine toimus mõistagi sportides. Soojendust tegema oli kutsutud kooli vilistlane, endine vormelipiloot, täna tantsuklubi Just Dance juht Nanci Ristla, korvpalli viskevõistlusi korraldas koos Tarva mängijatega vilistlane Madis Šumanov. „Meie koolis on käinud palju tublisid sportlasi,“ märkis Anne Nõgu. Lisaks lustimisele oli päevakorras ka staadionirekordite püstitamine. Mihklipäevale kohaselt käis kooli tervitamas ka Mihkel, täpsemalt Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Lisaks kõigele eespooltoodule on Rakvere Eragümnaasiumis kombeks mihklipäeva ja kooli sünnipäeva tähistada suure sügisandide lauaga, millest saab osa kogu koolipere. „See traditsioon on meil juba 24 aastat vana, tõsi küll, viimastel aastatel on see muutunud ennekõike omaküpsetatud kookide lauaks,“ rääkis direktor. Sügisannid ja koogid toovad lapsevanemad.

Maris Marko

Spordiväljaku avamisel pandi tantsima nii linna- kui koolijuhid, nii lapsed kui nende vanemad, õpetajatest rääkimata. Foto: Maris Marko