Uues krimiseriaalis jahib kurjameid vastuoluline uurijatepaar

lõks 1

Ekraanile on jõudnud uus kodumaine seriaal „Lõks“, kus peategelasi Mariat ja Alexit mängivad Ingrid Margus ja Pääru Oja.

Tõnu Lilleorg

TV3 kanalil jooksva sarja esimeses osas võis näha, kuidas mõrvajuhtumi sündmuskohale ilmus ootamatult boheemlasliku välimusega Alex, kes oskas hästi pildistada. Kui Alex hakkas jagama ka asjalikke tähelepanekuid juhtumi kohta, tõmbas see kulmu kipra uurimisgrupi juhtuurijal Marial, kes oli seni harjunud ise uurimistegevuses initsiatiivi hoidma.

„Valisime teadlikult peategelastele erinevad karakterid ja edaspidi näeme nende vahel konflikte ja leppimisi,“ lausus sarja kaasstsenarist Birk Rohelend. Tema märkis, et Maria on hästi sihikindel ja tegutseb läbimõeldult, samas Alex on vabameelne ja paindlik.

Stsenaristi sõnul viitab sarja pealkiri sellele, kuidas uurijad meelitavad nutikalt tegutsedes kurjameid lõksu. Samas võib pealkirja mõista ka suluseisuna, millist olukorda sarja kangelased omal nahal peavad taluma ja millest väljapääsu otsima.

„Lõksu“ uudsus Eesti seriaalimaastikul seisneb selles, et varem pole nähtud peategelastena sellist paari, kus naine on ametialaselt kõrgemal positsioonil ja tema partneriks on uurimises konsultandina osalev mees.

„Eks näeb, kuidas Eesti publikule meeldima hakkab selline rusikatega vehkiv naine,“ ütles Rohelend ja lisas, et Alexi esmapilgul silmahakkav pehmus võib olla petlik. Stsenaristi sõnul võib „Lõksu“ puhul tõmmata teatavaid paralleele tuntud seriaaliga „Castle“, kus naisuurijaga koostööd tegev meeskonsultant on ameti poolest kirjanik.

Lisaks kuritegude lahendamisele on tegijad „Lõksu“ lisanud ka törtsu huumorit ja näitavad tegelaste isiklikke suhteid.

Mariat mängib seriaalis noor näitlejatar Ingrid Margus, kelle rolle on televaataja käesoleval telehooajal näinud seriaalides „Litsid“ ja „Merivälja“. Näitlejatari sõnul soovib tema tegelane maailma paremaks kohaks teha. „Marias elab selline õigluse jumalanna, ta tahab koha kätte näidata neile, kes teistele liiga teevad,“ ütles Margus.

Näitlejanna sõnul oli Maria esimeses osas üsna kinnine, kuid edaspidi saab temast rohkem teada. Ingrid Margus soovitas televaatajatel peategelaste vahelist suhtlust hoolega jälgida, sest seal hakkab tasapisi ilmnema vägagi hämaraid asjaolusid.

Alexit mängib sarjas Eesti Draamateatri näitleja Pääru Oja, kes muide paari aasta eest pälvis ihaldatud teatriauhinna parima meespeaosalise kategoorias. Oja sõnul on tema tegelane ratsionaalne, nutikas ja tähelepanelik tüüp, kes tunneb hästi arvuteid. Esialgu ei selgu ekraanilt, miks Alex politseiga koos töötama hakkab, paljastub vaid info, et Alexil on uurimisgrupi juhiga mingi kokkulepe.

Oja sõnul on Alexil üks patt, mida ta püüab lunastada ja kui see õnnestub, saab noormees pöörduda tagasi senise vabameelse ning jõuka elu juurde, millele annavad vürtsi põnevad reisid ja suhtlemine imeilusate modellidega.

Mõrvade lahendamisel ei põrku Alex tagasi ka juriidiliselt pisut ebakorrektsetest uurimisviisidest. Maria kohta ütles Oja, et naine on noor, tubli ja agar. „Kohati ka ülipüüdlik, kui mitte öelda ogar,“ lisas ta kerge muigega. „Alguses on nende vahel sõda, sest Alex ei saa aru politseiametniku maailmast, see tundub talle rumal ja bürokraatlik,“ ütles Pääru Oja.

Maria kuulab, mis Alexil ja uurimisgrupi juhil öelda on.

Foto: Martin Saar