Veeda järgmine puhkus seekord Eestis

linnapuhkus-tallinnas

Uute ehedate elamuste saamiseks ei ole vaja alati veeta tunde lennujaamas ja reisida teise maailma otsa, teinekord piisab argirutiini murdmiseks ja uue energia saamiseks lühikesest reisist paarikümne või saja kilomeetri kaugusele.

Milliseid võimalusi pakuvad lühipuhkuseks Eesti linnad ja kuidas võtta paaripäevasest käigust maksimum?

Lühike puhkus mõnes Eesti linna on suurepärane valik, kui pole aega või tahtmist pikka reisi ette võtta, kuid ometigi on soov murda argirutiini.

Hästi planeerides on võimalik saada unustamatu elamus, uus energia ning taasavastada Eestimaad.

Pane paika eesmärgid

Millised on reisi eesmärgid?

Kas puhata ja lõõgastuda või hoopis teha midagi aktiivset? On see reis, kus sooviks perega veeta ühist kvaliteetaega või hoopis teha midagi uut koos sõpradega?

Lühireisi puhul on oluline panna paika ootused ning seejärel otsida vastavaid võimalusi.

Mitmed Eesti linnad üllatavad hubaste spaade, huvitavate klubide ja teatritega aga ka tipptasemel söögikohtade või atraktsioonidega. Kui sooviks on tutvuda vaatamisväärsustega ja ajalooga, tasub üles otsida kohalik muuseum ja kaardile märkida huvitavamad kohad ning koostada jalutuskäigumarsruut.

Ideede saamiseks on kasulik võtta lahti kultuurisündmuste kalender, leida meelepärane sündmus ning ühildada see linnareisiga. Eestis toimub aastaringselt meeldejäävaid kontserte, kaasahaaravid etendusi ja põnevaid üritusi, mis koos paaripäevase linnareisiga pakuvad lõõgastust ja elamusi veel pikaks ajaks.

Tee kodutöö

Minnes reisile vaid paariks päevaks viiekümne või saja viiekümne kilomeetri kaugusele, on vaja teha minimaalselt eeltööd, kuid päris ettevalmistuseta ei pääse ka lühireisi puhul.

Pettumuste vältimiseks uuri järele, ega soovitud kohas pole juhuslikult mõnda suur gruppi turiste tulemas ning broneerida lauad õhtusöögikohas. Suvisel ajal rahulikku ja sujuvat perepuhkust planeerides tasub järele uurida, ega samal aja ei ole sihtkohas toimumas mõnda suurüritust.

Paariks päevaks reisile minnes on vaja kaasa pakkida vaid hädavajalik – tegevusteks vajalik riietus, natuke näksimist tee peale, ka ei tasu unustada ka esmaabitarbeid.

Naudi puhkust

Lühireisil (tegelikult igal reisil) tasub alati jätta varuks ka natuke tagavaraaega. Kui koostada liiga tihe graafik,võib väike viivitus terve päevakava ja lõpuks ka reisi sassi lüüa.

Kui mingite tegevuste vahele jääb tund-või kaks vabat aega, on see hea võimalus lihtsalt olemiseks ja linnaga tutvumiseks. Selle aja sees võib minna jalutama, teha pargis piknik ning saada osa kohalikust eluolust.

Eesti linnad, ka väiksemad linnad, võivad oma nüansirohkuses üllatada. Ning kui tundub, et päevast-paarist jäi väheseks, saab alati võtta seda kui põgusat tutvustust ning alati tagasi tulla.

Mõningad ideed linnapuhkuseks

Veeda aega Võrus

Võru on omanäolise tänavavõrguga linn, mille üheks pärliks on Tamula järv koos promenaadiga.

Võru linn pakub palju võimalusi veeta aktiivne puhkus aastaringselt – linnasüdamest vaid 8 minuti autosõidu kaugusel asuvad Kubija valgustatud suusa- ja jooksurajad ja väli-jõusaal ning 20 minuti sõidu kaugusel Haanja valgustatud suusarajad.

Tamula rand pakub suvisel ajal tegevust erinevas vanuses inimestele, seal leidub võrguplatse, mänguväljakuid ja avatud ka rannakohvik.

Elamuste saamiseks tasub külastada juuli alguses toimuvat romantikafestivali “Elujõud”, juuli keskpaigas Võru Folkloorifestivali ning augustis Võru linnapäevi.

Spordilembeliste meeleheaks toimub Võhandu 100 maraton, Lõuna-Eesti Ralli ja Võru Roller.

Kae Viljandit

Viljandi on paljudele tuntud tänu pärimusmuusikafestivalile, kuid tegevusi leidub linnas aastaringselt.

Nagu Võrus, nii on ka Viljandi pärliks järv, sealne promenaad ning juurde lisanduvad ordulinnuse varemed.

Viljandi on põneva ajalooga õdus ja roheline väikelinn, kus leidub mitmeid hubaseid kohvikuid, sportimisvõimalusi, samuti saab külastada Teater Ugalat, Pärimusmuusika aita ja Kondase keskust.

Viljandis toimub lisaks Viljandile Folgile mitmeid erinevaid muusikaüritusi: vanamuusika festival ja kitarrifestival, alternatiivmuusikaasutajaid ootab Lennukitehas.

Tutvu Haapsaluga

Haapsalu on sobilik nii peredele, romantikat otsivatele paaridele kui ka neile, kes soovivad aktiivset puhkust. Haapsalu on kuulus oma spaade ja mudaravilaga, samuti asub Haapsalus Eesti kõige soojema mereveega rand.

Kultuurielamusi pakub Haapsalu vanalinn oma puitarhitektuuriga aga ka Piiskopilinnus ning Ilon Wiklandi lastemuuseum.

Haapsalu on tuntud omanäoliste kultuurisündmuste poolest, seal toimub Augustibluus, Haapsalu Vanamuusikafestival, Joogafestival ja Valge Daami Aeg.

Uudista suvepealinn Pärnut

Pärnu on tuntud ja armastatud kuurortlinn, kus leidub mitmeid tipptasemel ja omanäolisi spaasid, saab proovida prujetamist ja veesuusatamist ning võtta ette kajakimatku.

Kultuurihuvilised saavad külastada muuseume ja galeriisid. Pärnu on tundud ka põnevate klubide ja kireva ööelu poolest.

Üritustest tasub külastada dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivali, Järvi Akadeemiat, orelifestivali, bluusi- ja hansapäevi ja kunstide ööd Augustiunetus. Tantsumuusika austajate jaoks on aastaseks tähtsündmuseks aga Weekend festival.

Valitud hotellid Pärnus leiad sellelt lingilt. 

 

Paaripäevane reis mõnda Eesti linna on suurepärane võimalus lihtsalt ja ka soodsalt murda argirutiini. Ei mingeid lõputuna tunduvaid tunde lennujaamas, nädalate või kuudepikkust ettevalmistust ega kopsakat eelarvet. Lihtsalt vali mõni huvitav Eesti linn, kus pole veel käinud, pane paika oma ootused, broneeri ööbimiskoht ja lase vaim vabaks!

Cityout.ee – leia järgmine puhkuseidee.