5 põhjust, miks briljandid on parim valik kihlasõrmuse jaoks

Kui soovid küsida oma elu kõige olulisema küsimuse, tuleb esmalt lahendada üks olulisem mure: selle ühe ja ainsa kihlasõrmuse leidmine. Kihlasõrmus peaks esindama sinu tunnete sügavust, sobima kallima maitsega ning olema ka praktilise kaalutlusega, sobides kallima elustiiliga.

Samas aga on sõrmuste maailm ääretult kirju, sisaldades sadu erinevaid valikuid – alates sobiva metalli valimisest kuni kalliskivi liigi, lihvi ja karaadini. Briljandid on endiselt ühed kõige klassikalisemad kalliskivid, mis ületavad mitmete omaduste poolest teisi vääriskive. Miks briljantidega kihlasõrmused kipuvad olema ühed parimad valikud, selgitame lähemalt alljärgnevas artiklis.

Vastupidavus

On laialdaselt tuntud fakt, et teemantid on ühed kõige vastupidavamad vääriskivid kogu maailmas. Säravaks lihvitud briljandid on seetõttu ühed enim eelistatud valikud kihlasõrmuse jaoks – see kaunis armastuse märk peaks ju siiski vastu pidama igavesti!

Briljantidega kihlasõrmus peab vastu isegi igapäevase kandmise juures ja ei kaota oma sära aastate jooksul. On vähe kalliskive, mis suudavad kulumise poolest võistelda briljantidega. Kvaliteetne briljant võib vastu pidada aastasadu, kaotamata oma ilu.

Sära

Briljandid on lihvitud eesmärgiga saavutada maksimaalne sära. Tänu strateegilisel nurga alt lihvitud kujule peegeldab päike kivilt vastu just nii, et kivi säraks nagu tõeline täht kandja sõrmes. Briljandi naturaalne värvus – või õigemini selle puudumine – on veel üks omaline faktor, mis muudab kalliskivi säravamaks, kuna valgus saab paremini murduda ning peegelduda kivilt vastu. Seetõttu ongi briljandid tuntud kui kõige säravamad kalliskivid kogu maailmas.

Tagasihoidlik neutraalne välimus

Kui rääkida praktilistest kaalutlustest, siis üks briljantide kõnekaid eeliseid on selle võrdlemisi tagasihoidlik välimus. Ehkki briljandid säravad kirkalt, on nende valge neutraalne välimus suurepärane valik igapäevaseks kandmiseks, kuna taoline kalliskivi sobib iga riietusega. Kui kombineerida briljanti valgest kullast sõrmusega, on tulemuseks lihtne ja tagasihoidlik sõrmus, mis sobib täiuslikult igapäevaeluks. Samas on sõrmus aga kaunis ja särav.

Briljandid esindavad elegantsi selle kõige ehedamal kujul, sobides hästi neile, kes hindavad maitsekat välimust ning soovivad, et nende ehted ja riided oleksid täiuslikus harmoonias.

Järelmüügiväärtus

Kümned tuhanded inimesed kogu maailmas kauplevad igapäevaselt väärismetallide- ja kividega ning briljandid pole sugugi sellest valemist välistatud. Briljantidega kaubeldakse rahvusvahelisel turul ning erinevalt paljudest teistest toodetest ei kaota briljant oma väärtust pärast selle ostmist. Kui briljantsõrmust hoida hästi, on täiesti võimalik, et aastate pärast on tegemist väärtusliku investeeringuga, mille väärtus on kordades kõrgem ostuhinnast.

Muidugi ei tähenda see, et kihlasõrmus tuleks osta tagamõttega see maha müüa tulevikus, kuid ainuüksi teadmine, et su kallim kannab midagi nii väärtuslikku, on juba omaette märk sinu armastusest.

Hind ja staatus

Kõige kõrval ei saa unustada ka ühte olulist faktorit, mistõttu valitakse tihtipeale briljantidega kihlasõrmus: sõrmuse hind ja staatus. Paljude jaoks on ainuüksi kihlasõrmuse hind juba märkimisväärne armastuse ja pühendumuse sümbol. Kõik soovivad end tunda erilisena ning hinnaline briljantidega kihlasõrmus jätab just sellise tunde – see on selge pühendumuse märk, kuna kallist sõrmust ei osteta igaühele, vaid üksnes kõige erilisemale inimesele.

Hinnaga käsikäes käib ka staatus. On suur vahe, kas näidata oma sõrmusesõrmes hõbesõrmust või erksalt särava briljandiga kuldsõrmust. Kui sellised asjaolud on su kallimale olulised, on briljandid absoluutne parim valik. Põhjuseid, miks valida kihlasõrmuse jaoks just briljandid, on küllaga rohkem, kuid need viis punkti võtavad kokku briljantide olemuse: aegumatu kvaliteet, mis annab selgelt edasi sinu armastuse sügavust.