Ametikooli õpilased korraldasid taas heategevusmüügi

Kolmandat aastat järjest seavad Rakvere Ametikooli õpilased õilsal eesmärgil üles müügileti isevalmistatud esemetega, saadud tuluga toetatakse üht Lääne-Virumaa suurperet.

Liisi Kanna

„Pakume tooteid, mis on valmistatud tislerite, kondiitrite ja keevitajate poolt. Kogu teenitud raha läheb heategevuseks – toetame üht neljalapselist peret Kadrina vallas,“ tutvustas möödunud reedel Põhjakeskuses toimunud heategevusmüügi üks korraldajaid Erko Räiss.

Müügialal pälvisid erilist tähelepanu väikesed kilpkonnakujulised istmed, millele vabalt ka peale astuda võib, ulatumaks kõrgemal asetsevate asjadeni. Tislerite poolt pandi välja näiteks ka male-kabelauad ning postamendid. Kondiitrite nobedate näppude vahel olid valminud nii soolased kui magusad küpsetised – piparkoogid, muhvinid, magusad ja soolased saiakesed, aga ka liha- ja puuviljaleib. Kõigele lisaks oli müügiks väljas vanadest autoosadest kokku keevitatud grill.

„Meie oleme logistikaeriala esimese kursuse õpilased. See on õppe üks osa – arendame klienditeenindust,“ tutvustas Räiss ennast ja leti taga askeldanud kaaslasi.

Õpilastega kaasas olnud Rakvere Ametikoolis karjääriõpetust ja suhtlemist õpetav Merle Aasna täpsustas, et heategevusmüük korraldatigi klienditeenindustunni raames ning selle käigus õpiti meeskonnatööd, organiseerimist, planeerimist ning arendati ettevõtlikkust.

„Noored küsisid pagaritoodete valmistamiseks ettevõtetelt toorained. Koostööpartneritelt paluti eelistusega selliseid tooraineid, mis hakkavad realiseerimistähtajale lähenema, et neid ei visataks ära, vaid töödeldakse ümber ja müüakse maha. Et me ei viskaks toitu ära,“ tõi Aasna välja tooteid puudutava põneva nüansi.

Õpetaja meelest on niisuguste projektide üheks oluliseks küljeks just väärtushinnangute kujundamine. „Et me ikkagi märkaksime neid, kes vajavad abi ja teeks ise ka selleks midagi, et neid aidata,“ selgitas Aasna üht eesmärki, lisades, et sellised tegemised inspireerivad ka järgmisi õpilasi midagi sarnast ette võtma.

Merle Aasna avaldas lootust, et jõulueelse müügi korraldamine ühe Lääne-Virumaa suurpere toetuseks võiks kujuneda Rakvere Ametikooli tavaks.

Vasakult Erko Räiss, Stenver Pikerpõld ja Kristjan Kroos möödunud reedel Põhjakeskuses kauplemas. Foto: Liisi Kanna