Sisekujundus: Too kevad oma koju!

padjad

Hooga alustatud suurpuhastus kappides ja panipaikades on ju alustuseks hea küll, aga et kogeda n-ö värske ja uue kodu tunnet, peaks mõtlema veelgi kaugemale. Selleks pole vaja ei palju raha ega eriliselt kõrget mõttelendu.

Jälgides sisustusmaailmas maad võtvaid trende, siis pole kahtlustki, et kõik on tüdinenud nukratest üheülbalistest kindla-peale-mineku värvidest ja kontseptsioonidest. Tere tulemast kirkad, aga ka kevadiselt pastelsed toonid, mis sulatavad üles isegi kõige konservatiivsemad kriitikud!

Siin on mõningad killud, millest tükikesi korjates saate ise oma kodu uueks luua.

Alustame köögist

Mis võiks olla lihtsam, kui lisada värvi ja mustrit käterätikute, laudlinade, kardinate, salvrätikute ja seinapiltidega. Kõike seda võib muuta ja kasutada hooajaliselt.

Seinapiltide puhul on heaks ideeks muretseda lihtsa disainiga fotoraamid. Kasutada tasub kindlasti paspartuud, et tulemus jääks ilusam. Pilte raami sees võib vahetada kas või igapäevaselt. Kindlasti ei pea piirduma vaid fotodega, vahvalt ja originaalselt võib mõjuda ajalehe või ajakirja väljalõige, tapeedimuster vms. Sellisel kujul võib seinale luua koguni pildiansambleid.

Julged toonid

Kui sa kardad kasutada julgeid toone oma eluruumides, siis parimaks kohaks katsetamisel on pisikesed abi- ja kõrvalruumid. Vannitubades ja väikestes tualettruumides on asendamatud värvilised aksessuaarid, nagu näiteks käterätikud, tillukesed vaibad. Väga suure osa kujundusest teevad ära dekoratiivkosmeetika potsikud ja totsikud. Selleks ei pea alati ostma imearmsasse tuubikesse pakitud dušikreemi, sest vana pakendi saab ju alles jätta, valades sinna mõne teise kreemi, mille originaalpakend pole nii ahvatlev.

Lisaks julgustan kasutama kõige odavamaid ja lihtsamaid dekoratiivelemente: kivid, kõrred, oksad, liivarannast leitud linnusuled, merekarbid, küünlad. Kevadist värskust aitavad tagada kaseoksad, mis vette panduna oma rohelisi pungakesi paisutama hakkavad.

Meelelised lõhnad vannituppa võib tekitada ka mõne hea seebiga, mille võib ka niisama jätta riiulile lõhnama.

Lihtsad lahendused tekstiilidega

Magamistuba on teadagi koht, kus suure osas ruumist võtab enda alla voodi. Värskenduskuuri ette võttes tasub seepärast alustada just voodist.

Tublimatel ja hakkajamatel, kel õmblusmasin käepärast, pole mingi vaev palistada mõnel toredal kangal neli serva ja toekama mulje eesmärgil võib lisada ka voodri. Mis imelisi kangajääke, uskumatult soodsa hinnaga pealekauba, võib leida meie kaubandusest!

Unustada ei tasu dekoratiivpatju. Teinekord piisab juba ainuüksi neistki.

Jällegi ei tohiks karta kevadisi värve, näiteks roheline ja kollane, mis nii julgelt kogu sisustusmaailmas praegu nime teevad.

Töötuba inspireerivaks…

töökoht2

Kodukontor tasub samuti kriitilise pilguga üle vaadata. Kardinad, mis muidu ehk meie pimedat talveilma varjasid, võivad vajada väljavahetamist millegi palju kergema vastu. Nüüd on vaja ammutada valgust ja päikeseenergiat, et mõttetööle hoogu anda.

Ärge unustage, et ka lihtsad asjad – värvilised pliiatsid topsis, mõni vahva ja sentimentaalse väärtusega kivi või leitud hobuseraud – täidavad väga vahvalt paberiraskuse ülesandeid.

Kirjutuslaua valgusti puhul on võimalik vahetada lambikuppel millegi rõõmsama ja värvilisema vastu. Niisuguseid üksikuid kupleid leiab jällegi meie sisustuskauplustest hulganisti ja üldse mitte väga kalli hinnaga.

Kollane, sinine ja roheline

Selle kevade märksõnad on kollane, sinine ja roheline värv, värviline klaas, naturaalne puit. Naturaalse puidu väärtus on tõusnud aukohale ka lihtsate tarbeesemete materjalina (serveerimisvaagnad, taldrikud, kausid, küünlajalad jne). Kaunid puidust vaagnad mõjuvad elutoa kummutil või diivanilaual kui kunstiteosed ja parima disaini esindajad. Lisades neile värvi mõne apelsini või kärtsrohelise õunaga, on pilgupüüdja garanteeritud.

Tagasi on tulemas suured spoonpinnaga kaetud pinnad tubades. Ei tasu unustada ja alahinnata klaasi. Lihtsad oksad klaasvaasis või -pudelis muudavad iga ruumi kordumatult kauniks ja kevadiseks!

Tekst: Katariina Kalda
Sisekujundaja