Estpur pakub kaasaegseimat soojustust

PUR-vaht

Estpur OÜ on Lääne-Virumaa ettevõte, kes pakub era- ja äriklientidele kvaliteetset ning kiiret PUR-vahuga soojustamist.

Seidi Lamus-Tšistotin

Ettevõtte juhatuse liikmete Madis Hallingu ja Magnus Alviste kinnitusel ei ole paremat ja soojapidavamat materjali kui kinnise pooriga vaht. Eestis on PUR-vaht suhteliselt uus ehitusmaterjal. PUR on pärit USA-st ja seal tehti sellega algust juba 1960ndatel aastatel.

Estpur OÜ kasutab teenuse osutamisel kvalifitseeritud materjale ja tehnoloogiat. „Meie kasutada on PUR-vahu masina tipptehnoloogia. Hoiame ennast kursis soojustusvahu turul toimuvaga, et pakkuda kliendile maksimaalselt kasulikku ja uuenduslikku teenust. Teeme koostööd teiste PUR-vahu paigaldajatega, kellega koostöös pakutakse töötajatele koolitusi, mis omakorda tagab kliendi jaoks teenuse kõrge kvaliteedi,“ selgitas Halling ettevõtte eeliseid.

Kuigi tegemist on suhteliselt noore ettevõttega, ollakse PUR-vahu koostööpartnerite kaudu tööga tutvust tehtud juba paar aastat. Käsilolevate tööde kohta ütles Halling: „Suuremad objektid on hetkel Harjumaal 1000-ruutmeetrine laohoone ja Grossi Toidukaupade Tapa kauplus suurusega 1400 ruutmeetrit. Väikesemahulisemaid töid eraklientidele, näiteks vundamentide ja seinte soojustamisi, on tehtud palju.“

Polüuretaanvaht on kahekomponentne pritsvaht, mis pihustamisel paisub kuni 120 korda ja mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga. Vaht moodustab pärast tardumist tugeva pooljäiga kihi. Estpuri kasutada on hetkel PUR-vahu tipptehnoloogia. Enamasti kasutatakse kahte sorti vahtusid: suletud ja avatud pooridega.

Avatud pooridega polüuretaanvaht

Avatud pooridega vaht (tihedus 6–12 kg/m3) koosneb pisikestest vahupooridest, mis ei ole täielikult suletud. Selline vaht on suletud pooridega vahust nõrgem ning ka soojapidavus on samaväärne villa või polüstürooliga (penoplastiga). Samas laseb selle vahu mikropoorne struktuur veeaurul liikuda ise vett sisse mitte imades, sellega tagatakse piisav veeauru läbilaskmine. Enamasti kasutatakse avatud pooridega vahtu vaheseintes ja katuslae soojustamiseks.

Suletud pooridega polüuretaanvaht

Suletud pooridega vaht (tihedus 27–40 kg/m3) on pea kaks korda soojapidavam kui mis tahes tavasoojustus, sisaldab kuni 95% suletud vahupoore ning on täidetud inertgaasiga, mis aitab vahul kerkida ja paisuda ning muudab selle paremaks isolaatoriks. Sellega on võimalik hoida hoone konstruktsioonides kokku paksuses (20cm vahuga soojustatud sein on võrdne umbes 40cm villaga soojustatud seinaga).

Suletud pooridega vahu eelised võrreldes avatud pooridega vahuga on tugevus, suurem soojatakistus ja suurem vastupidavus õhu ning veeauru lekkimisele. Enamasti kasutatakse suletud pooridega vahtu vundamentide ja välisfassaadide soojustamisel.Puitkonstruktsioonides ei ole tarvis paigaldada hoonele lisadiagonaale, tuuletõket ega ka isegi mitte aurutõket. Suletud polüretaanvaht sobib süstimiseks hoonete tühimikesse.

Mis on polüuretaanvaht?

See vaht nakkub kõigi ehitusmaterjalidega ning täidab ehitise konstruktsioonides kõik tühimikud ja praod nagu näiteks elektritooside ja -kaablite augud-sooned. Vahul on eriline võime pressida ennast igasse väiksesse prakku ja täita kõik tühimikud, sellega saavutatakse eriline soojapidavus ja täielikult külmasilla vaba ehitus. Vahtu võib pritsida nii hoones sees kui ka väljas.

Vaht on niiskuse- ja veekindel – seega võib seda kasutada vundamentide soojustamiseks pinnases või siis keldrite seintel, vaht ei hallita ega mädane ja on allergikutele sobiv, kuna ei eralda mingisuguseid mürkaineid ega lenduvaid osakesi.

 

PUR-vahu eelised:

  • PUR-vahu paigaldamine on kiire;
  • PUR on kõige soojapidavam soojustusmaterjal tänapäeval;
  • PUR-vahuga 20cm paksuselt soojustatud sein on võrdne umbes 40cm villaga soojustatud seinaga;
  • PUR-vahtu saab kasutada kõikidel pindadel, olgu selleks puit, kivi, klaas, metall, SBS, sest PUR-vaht on väga nakkuv;
  • PUR-vahuga on võimalus kvaliteetselt soojustada väga erinevaid lahendusi (raskesti ligipääsetavad kohad, kaarjad seinad või laed, pööningud, keldrid, kaarhallid jne);
  • PUR-vahuga saab välistatud külmasillad. Erinevate teiste materjalide paigaldamisel tekivad vahed, mida ei suudeta hiljem ehitiste iseärasuste puhul 100-protsendiliselt täita;
  • PUR-vaht ei pragune, ei vaju ära. Tekib elastne tugev monoliitne kiht, kattes kõik praod, süvendid ja elektrijuhtmete-torude ümber tekkivad vahed;
  • PUR-vaht ei ima niiskust, pole vaja kasutada erinevaid kilesid ja niiskustõkkeid;
  • puudub vajadus eraldi tuuletõkke järele;
  • tänu õhemale seinale saavutate suurema põrandapinna;
  • lihtsasti paigaldatav ka keerulistes kohtades;
  • suletud pooridega vaht on väga tugev materjal (umbes 300kg/m2), mis annab konstruktsioonile lisajäikuse.

 

Teisaldatav PUR-vahu masin, mille abil hetkel Tapa Grossi Toidukaupade hoonet soojustatakse.

Foto: erakogu