Rakvere teatris algas 80. hooaeg

Rakvere teatri kollektiiv naasis tööle. Töötajaid tervitasid teatrijuht Velvo Väli ning peanäitejuht Peeter Raudsepp. Peale tervituskõnesid ja lühiülevaadet algaval hooajal eesootavast koguneti teatri ette traditsioonilisele ühispildile.

Esimeste etendustena mängitakse edasi suvelavastusi – „Miks Jeppe joob“ ning „Loojanguekspressi“. Hooaja esimene väljasõit viib trupi Pärnusse, kus mängitakse kevadel esietendunud komöödiat „Kaks tosinat tulipunast roosi“. Sealt edasi ootavad ees Elva, Mooste, Paide, Haapsalu ning teised suuremad ja väiksemad teatrimajad.

Sisehooaeg avatakse ametlikult 13. septembril, mil esietendub väikses saalis Madis Kalmeti käe alla lavaküpseks saanud tuntud filmimehe Ingmar Bergmani „Nagu peeglis“. See on Skandinaavia perekonnalugu neljale näitlejale, kus habraste suhete ja kiivuste keskel püütakse leida armastust ja vastuarmastust. Peaosas astub üles Grete Jürgenson.

Alanud hooaja esimeseks suure saali etenduseks on oktoobris lavale jõudev Anton Tšehhovi „Onu Vanja“ Eili Neuhausi lavastuses, peaosades Hannes Kaljujärv, Velvo Väli ja Ülle Lichtfeldt.

Urmas Lennuk jätkab aga oma Eesti inimeste lustlik-nukraid mänge, kuid lisades ka globaalsemaid teemasid. Seekord luuakse tekst koos näitlejatega ning lavastuse pealkirjaks on „Made in China“ – publiku ette jõuab see novembris. Detsembrikuus toob Kersti Heinloo lavale laste jõululavastuse.

Veebruaris tähistatakse suurema peoõhtuga teatri 80. juubelit, millega seotud üritused algavad juba hooaja alguses ja jätkuvad kogu teatriaasta vältel. Sellest veidi nostalgilisest meeleolust saab olema kantud ka uue aasta alguses Toomas Suumani lavastatav lauluõhtu meie musikaalsete näitlejatega, kus hakkavad kõlama nii estraadi- kui ooperiklassika.

Peeter Raudsepa juhtimisel valmib väikses saalis prantslasest nüüdisdramaturgi Florian Zelleri draama „Ilma sinuta“, kus fantaasia ja reaalsus põrkuvad teineteisega saatuslikus armukolmnurgas või isegi nelinurgas.

Kevadel on oodata Rakverre lavastama taas Andres Noormetsa, Eili Neuhaus toob aga lavale jonnaka soome mehe loo – Tuomas Kyrö „Vana toriseja“.

Kuulutaja

Teatri kollektiivi traditsiooniline ühispilt.

Foto: Roomet Villau