Fred Jüssi fotonäitus „Rajamustrid“ ootab huvilisi

????????????????????????????????????

Eesti sünnipäevakuul saab Lääne-Virumaa keskraamatukogu 1. korrusel vaadata Fred Jüssi fotonäitust „Rajamustrid“.

Keskraamatukogu kodulehelt leitavas tutvustuses seisab, et kui otsida seletust Fred Jüssi ainulaadsele fenomenile, siis ilmselt tulebki selleks pidada naasmist lihtsuse, inimesele kõige loomulikumate ja lähedasemate põhiväärtuste juurde, mis on esitatud läbi kristallselge isikliku elukogemuse, läbitunnetatuse, veenvuse ja imelise emakeele kasutuse. Mees, keda on nimetatud eestlaste südametunnistuseks ja hinge peegliks, sügava elutarkuse kandjaks, ütleb enda kohta küll tagasihoidlikult, et on vaid aken, mis vahendab seda valgust, mis on niigi olemas kõikjal meie ümber.

„Rajamustrid“ on üks särav valguskiir läbi selle akna. Näituse aluseks on Fred Jüssi loodusfotod. Väljapanek koosneb 31 pildist tema loomingu paremikust. Fotodel on kujutatud Eestimaa loodus läbi aastaaegade, looduskaunite kohtade, inimeste, loomade jne. Fred Jüssi loodusfotod on sugestiivsed ja südamlikud ning annavad edasi meie maa põhjamaist kargust, on kaunis ja õpetlik jutustus läbi looduspiltide tulevastele põlvedele.

„Teeliste rajad ühendavad, lahutavad, tekitavad mustreid. Lõpuks rohtuvad, jättes nähtamatu jälje,“ on Fred Jüssi öelnud.

Rändnäitus on kingitus 100-aastaseks saavale Eesti riigile. Tiireldes mööda Eestit, aitab see panna meid mõtlema elu põhiväärtuste ja looduse hoidmise üle. Näituse kujundas Kersti Tormis.

Kuulutaja

Näitus „Rajamustrid“. Allikas: www.lvkrk.ee