Inspektorid ja politsei püüdsid Rakveres bussijäneseid

buss

Teisipäeval, 15. aprillil viidi läbi tõhustatud kontrollkäigud Rakvere linna ja lähiümbruse liinide bussides, et kontrollida reisijate sõiduõigust. Lääne-Viru Maavalitsuse ühistranspordi inspektorid tegid seekord tavapärast piletikontrolli koos politseiga.

Rakvere linna- ja lähiümbruse liinide bussides nr 1, 2, 3 ja 5 tegid inspektorid teisipäeval kokku 14 kontrollkäiku, millest politsei oli kaasas kuuel korral, aidates näiteks ühel konkreetsel juhul inimese kinni pidamisel ja isiku tuvastamisel. Kokku avastati päeva jooksul 8 piletita reisijat. Maavalitsus tuletab meelde, et piletita sõitja suhtes algatatakse väärteomenetlus hoolimata sellest, kas kontrolli teostatakse koos politseiga või mitte. Trahv piletita sõidu eest on kuni 10 trahviühikut ehk 40 eurot.

Piletita reisijate arvu vähendamiseks maakonnaliinide bussides on maavalitsus ka varem politseiga jõud ühendanud. Lääne-Viru Maavalitsus tänab Rakvere politseijaoskonda koostöö eest ja soovib kontrollkäike koos politseiga jätkata.

1. aprillist kehtib kohustus siseneda Rakvere linna- ja lähiümbruse maakonnaliinidel bussi esiuksest ja esitada bussijuhile sõiduõigust tõestav dokument või osta sõidupilet. Tuginedes tuvastatud väärtegude arvule on see esialgsel hinnangul juba ka vähendanud piletita reisijaid.

Maavalitsus juhib reisijate tähelepanu asjaolule, et piletitulu on üks allikas maakonna bussiliinide käigushoidmiseks ning selle „kaotsiminek“ mõjutab bussiliinide tulevikku.

Tekst: Heili Nõgene