Keskväljakul saab uurida puiduteemalist näitust

puidunäitus

3.-5. septembril jõuab Rakverre ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“. Väljapanek kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel.

Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.

Näitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata.

Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on metsaga seotud tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.

Näitus läbib 10. augustist 14. oktoobrini kõik Eesti maakonnad. Väljapanekuga on oodatud tutvuma koolid, pered, kollektiivid ja linnarahvas ning selle külastamine on tasuta.

Rakveres on puiduteemalise näituse asukohaks Keskväljakul, Laia tänava ja Ferdinand Gustav Adoffi tänava ristumiskoha läheduses ning selle külastamine on tasuta.

Kuulutaja

Rändnäitus läbib kõiki Eesti maakondi.

Foto: Veiko Pesur