Elektrilised soojuskiirgurid ja teised välistingimuste kütteseadmed

Kasutatava kütuse alusel on olemas kolme erinevat tüüpi soojuskiirgureid: propaani, maagaasi ja elektril töötav soojuskiirgur. Õige soojuskiirguri valimisel sõltub palju sellest, millised on sinu võimalused ja vajadused soojustuse saamisel. Siin on kiire ülevaade igast tüübist ning nende peamistest eelistest ja puudustest.

Propaaniga soojuskiirgurid

Propaanist terrassi kütteseadmetel on olemas vedela propaani paak. See muudab nende seadistamise ja kasutamise lihtsaks. Peamine negatiivne külg on see, et tavaliselt soovid hoida käepärast kahte komplekti propaaniballoone juhuks, kui gaas saab otsa.

Võimalik, et pead paigaldama ka püsiva gaasitoru seinale või lakke kinnitatavatele kütteseadmetele. Kuid enamikul juhtudel on propaaniga kütteseadmed mõeldud kaasaskantavateks ja on lihtsalt ühest asukohast teise teisaldatavad.

Maagaasiga soojuskiirgurid

Maagaasiga küttekehasid on mitut erinevat tüüpi. Need võivad olla eraldiseisvad nagu propaaniga soojuskiirgurid, kuid levinum versioon kinnitatakse seinale või lakke. Üks asi, mis neil kõigil on ühine, on see, et nad asuvad kindlas asukohas, kuna nad on seotud maagaasi juhtmega.

See on nii hea kui ka halb. Ühest küljest maksab sellise soojuskiirguri kasutamine aja jooksul vähem ja sa ei pea meeles pidama pidevalt kütust juurde osta. Teisest küljest pole see eriti kaasaskantav ja vajad professionaalset paigaldust.

Elektrilised soojuskiirgurid

Elektrilised terrassisoojendid võivad olla ühendatud juhtmega või ühendatud otse standardsesse pistikupessa. See tähendab, et need võivad olla kaasaskantavad või fikseeritud kindlasse kohta.

Elektriga soojuskiirgurid kasutavad soojuse tekitamiseks infrapuna- või halogeenvalgust, mis on üle 90% tõhusam ja keskkonnasõbralikum kui propaan või maagaas ning mille kasutamine on maagaasiga väga sarnases hinnaklassis (see sõltub siiski elektri- ja gaasihindadest).

Elektrilised soojuskiirgurid ei vaja ventilatsiooni. Vajadusel või neid kasutada ka siseruumides. Kui sul on talvel vaja suuremat saali kütta, on see turvaline ja taskukohane valik. Elektriga soojuskiirgurid on ka diskreetsemad ja mõned mudelid võivad olla isegi lakke kinnitatavad, muutes need peaaegu nähtamatuks.

Lõpuks vajavad elektriga soojuskiirgurid vähem hooldust ja maksavad palju vähem kui gaasiga töötavad soojuskiirgurid, mis on loomulikult suur pluss.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga