Rakveres avab suve festival Summer Start

Summer Start 2023. Foto: Summer Start

25. mail avab suve suurfestival Summer Start, mis toob Rakvere Vallimäele lausa kolm välismaa millenniumi artisti ning kolm kodumaist tantsumuusika legendi.

Lisaks suurele õhtusele festivalile korraldatakse päevasel ajal suurejooneline kogupere laat Perepäev 2024, kuhu on oodata nii lasteala, vaba lava ala, toitlustuse ja muidugi käsitöö ning muu laadavara pakkujaid.

Perepäeva aitab korraldada juba aastaid tegutsenud Kesk-Eesti Laat. Laat on tasuta ning oodata on rohkem kui 100 erinevat laadalist. Lisaks on lastele suurem ala, kus saab nii batuudil aega veeta, kui ka tuntud maskottidega mängida. Eraldi ala tuleb ka taimedele ja istikutele. Uhkelt saab esindatud olema käsitöö ning kodus valmistatud toidud ja joogid. Lisaks kõigele on keset territooriumi suur toiduala, kus kõhu saab täis igaüks. Terve päeva loositakse ka auhindu!

„Kindlasti saab sellest iga-aastane traditsioon,“ märkis üks korraldajatest Raimo Laid.

Summer Start festival alustab kell 17.00. Ilmselt populaarseim artist tuleb Saksamaalt – Groove Coverage. Nad on tegutsenud üle 22 aasta ning teinud mitmeid tiire ümber maailma. Legendaarsed hitid „Poison“, „God Is a Girl“, „Moonlight Shadow“ on paljudele tuttavad.

Maailma tuntumate tantsumuusika projektide hulka kuulub ka Itaalia lipulaev ja legendaarne Benassi Bros ft. Dhany, kelle superhitt „Every Single Day“ oli näiteks ka Eesti aastahitt 2006. Lausa tantsumuusika hümniks võib nimetada nende kõige suuremat hitti „Satisfication“. Hitte on muidugi terve albumitäis ja kõik need tulevad esitusele ka suvefestivalil.

Mario Bischin on välisartistidest kõige noorem, kuid siiski esinenud üle Euroopa juba pea 15 aastat. Rumeenia artist on viljelenud peamiselt suvist tantsumuusikat ja see on tal ka väga hästi välja tulnud. Sellised suvehitid nagu „Macarena“, „So“, „Say Goodbye“ ja „Leila“ mängisid peale millenniumit igal peol ja raadiotes. Tänaseks on tema looming saanud legendaarseks ja Rumeenia tantsumuusika paneb ka iga tagasihoidlikuma külastaja tantsima.

Kodumaiste populaarsete ja legendaarsetena astuvad üles Hellad Velled, Släm ja Merlyn Uusküla.

Rohkem infot leiab Facebookist ning ürituse ametlikult kodulehelt www.summerstart.ee.

Kuulutaja