Maavanema kandidaadiks esitati Marko Torm

markotorm

Siseminister Hanno Pevkur esitas Lääne-Viru maavanema kandidaadiks Rakvere linnavolikogu esimehe Marko Tormi (pildil) ja tegi Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liidule ettepaneku nimetada ta ametisse.

„Lääne-Virumaal on palju tugevaid kandidaate, kes võiksid täita maavanema ülesandeid,“ vahendas uudisteportaal Delfi siseminister Pevkuri sõnu. „Marko Tormi puhul on tegemist noore ja aktiivse inimesega, kes on juba märkimisväärselt panustanud Lääne-Virumaa arengusse. Olen veendunud, et Marko teeb maavanema tööd samasuguse entusiasmiga nagu ta juhib volikogu või korraldab Rakvere ööjooksu.“

„Maavanema puhul on eeskätt olulised isikuomadused ja tahe olla kodukoha mootoriks – võime ereda leegina sulle etteantud aja jooksul põleda,“ lausus hetkel puhkusel viibiv Torm. „Minu arusaamist mööda on maavanem riigi kohaloleku garantii, stabiilsuse tagaja ja inimene, kelle põhiülesanne on pakkuda tuge valla- ja linnajuhtidele kohaliku arengu tagamiseks.“

Alates 2010. aastast on Marko Torm Reformierakonna liige.

Varasemalt oli Torm mitmele allikale, sealhulgas eelmisele maavanemale Einar Vallbaumile kinnitanud, et temast uut maavanemat ei saa, aga küllap ta mõtles erakonna survel siis ringi.

Juhul kui Marko Torm ametisse kinnitatakse, peab ta tagasi astuma Rakvere linnavolikogu esimehe ametikohalt ja lahkuma ka volikogust.

Vastavalt Rakvere linna koalitsioonilepingule kuulub volikogu esimehe koht Reformierakonnale. Lisaks Tormile kuuluvad nimetatud erakonnast volikokku Neeme-Jaak Paap, Roman Kusma, Aleksandr Holst ja väga kogenud poliitik Toomas Varek. Tormi esimene asendusliige volikogus oleks Rakvere Spordikeskuse juhataja Marti Kuusik ja järgmine Janno Jõe.

Kuulutaja peab tõenäoliseks, et Tormi asemel saab uueks esimeheks praegune aseesimees Aleksander Holst või siis kutsutakse veel kord ametisse „vana lahingratsu“ Varek, kes mäletatavasti oli ka eelmine Rakvere linnapea ning kutsuti pooleteiseks aastaks ametisse pärast seda, kui Andres Jaadla tagasi astus.

Aivar Ojaperv