Diplomaadid väisasid ametikooli

diplomaadid

Jõhvi Gümnaasium ja Rakvere Ametikool võõrustasid teisipäeval Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM) korraldatavat õppepäeva Eestis resideeruvale diplomaatilisele korpusele, õppepäev oli pühendatud muudatustele koolivõrgus, infotehnoloogiale hariduses, ettevõtlus- ja keeleõppele.

Jõhvi riigigümnaasiumis oli jutuks Eesti koolivõrgu ümberkorraldamine ning infotehnoloogia hariduses ja infotehnoloogiline haridus, samuti räägiti keeleõppest ja mitmekeelsusest.

Rakvere Ametikoolis keskenduti ettevõtluse õpetamisele. Teemat laiemalt avas Imbi Henno HTMist, ettevõtlusteatrist rääkisid Piret Põld ja Diana Tandru. Ühtlasi said diplomaadid tutvuda 100-aastase koolimaja ning selles tegutseva ametikooliga. Ülevaate koolist tegi selle direktor Kuno Rooba.

Õppekäigu lõpetas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi vastuvõtt õppepäeval osalejatele Rakvere Ametikooli ruumes. Minister püüdis vastata diplomaatide küsimustele ning seejärel said kohalviibijad keha kinnitada ametikooli õpilaste valmistatud suupistetega.

Kõige suuremat elevust tekitas diplomaatides ettevõtlusteater. Ärimeeste lugude, olgu siis edu- või ebaedulood, läbilavastamine ja analüüsimine on uudne ja huvitav viis ettevõtlust ja ettevõtlikkust õppida ning nii mõnigi saadik arvas, et seda õpiviisi võiks ka nende kodumaal rakendada. „Ma pean uurima, kas ettevõtlusteater on Taanis tuntud asi, minu arvates on see väga hea viis inimeste kaasamiseks ning läbikogemine on parem viis asju õppida kui lugemine,“ leidis Taani suursaadik Søren Kelstrup, lisades, et ka IT-alane info oli väga huvitav.

Läti suursaadik Juris Bone kinnitas, et Lätis on alati naaberriigis toimuvat jälgitud. Tema sõnul on hetkel haridusvaldkonnas kõige huvipakkuvam õpetajate töö tasustamise korraldus. Õpetajad Eestis ei saa mitte ainult rohkem palka, vaid ka palgamaksmise süsteem on erinev.

„Mõned siin kasutatavad ettevõtlusõppe meetodid on täiesti imepärased, näiteks teatri kaudu õppimine,“ kiitis Kanada suursaadik Alain Hausser. „Samuti oli nii minu kui mu kolleegide jaoks muljetavaldav see, et Jõhvi gümnaasiumi juhib ärimees. Meie peame Kanadat väga kaasaegseks ja uuenduslikuks maaks, aga Eesti on vähemalt sama kaasaegne.“

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab diplomaatide õppepäeva juba rohkem kui kümme aastat. Tänavu oli õppepäeval osalejaid 24 riigist, nende seas 16 suursaadikut.

Maris Marko

Ettekanded ettevõtlusõppest tekitasid külalistes nii huvi kui küsimusi. Foto: Maris Marko