Meie mõisad said tunnustuse

Sagadi_manor,_Parque_Nacional_Lahemaa,_Estonia,_2012-08-12,_DD_03

Ehtne ja Huvitav Eesti (EHE) kvaliteedimärgise pälvinud 15 tootest ja teenusest omistati 4 meie maakonna mõisate loodud programmidele.

Veebruaris jagati EHE tunnustus 11 ettevõttele, mille hulka kuulusid SA Virumaa Muuseumid Palmse mõis ning RMK Sagadi mõis. Viimane neist pälvis märgise lausa kolmele programmile.

Sagadi mõisas said tunnustuse osaliseks metsakeskuse programmid „Mets toidab“, „Mõisaproua napsitegu“ ning „Öine põlismetsa retk“. „Mets toidab“ räägib metsaandidest ning sellest, mida ja keda keegi sööb. Programmi raames saab maitsta seda, mida metsal vastaval hooajal pakkuda on.

„Mõisaproua napsitegu“ annab osalejatele võimaluse segada erinevatest taimedest kokku oma maitse järgi jook. Programm on tuletatud mõisaaegsest tavast, mil mõisaprouad ikka salaretseptide järgi napse kokku segasid. „Öise põlismetsaretke“ raames viiakse huvilised öö hakul või enne koitu avastusretkele Lahemaa põlislaantesse.

Turismitoodete ökomärgistamise süsteem käivitati 2001. aastal ning kaasajastati EASi turismiarenduskeskuse toel ning MTÜ Maaturismi eestvedamisel 2014. aastal.

EHE märgisega tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid, mida iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine.

Liisi Kanna