Päär Pärenson: päikest ja suve tahame kõik

laulja 1

Rakverest pärit räppar Pärensoni (fotol) sõnul räägib tema populaarsust koguv uus laul „Suvepäike“ universaalsetest asjadest.

Tõnu Lilleorg

Lugu on neljandat nädalat Elmari tabelis, hoides praegu kolmandat kohta. Ja eelmisel nädalal sisenes see ka Suvereporteri muusikalisesse pingeritta. Pärenson esitab lugu koos rühmitusega Def Räädu ja on sõnade autor.

Loo valmimine oli küllaltki omapärane, sest refrään, mis algab lausega „Suvepäike soojendab ja jäätis sulab suus“, seisis räppari lauasahtlis tervelt kümme aastat. Kui bändikaaslane Remi Prual andis mullu Pärensonile ühte viisijuppi kuulata, tuli räpparile kunagine tekst meelde ja koos otsustati nendest koostisosadest lugu teha. See sai üsna küpseks juba mullu, kuid kuna suvi oli siis juba lõppemas, jäi see ootama tänavust suve ja jõudis kuulajate ette nüüd maikuus.

Kunagisele refräänile kirjutas Pärenson juurde salmiosa ning teda inspireerisid meeldivad loodusnähtused nagu soojus, valgus, vesi ja ka abikaasa, kes laulab loos bäkki. „Me kõik tahame päikest ja suve saada,“ selgitas Pärenson. Ja lisas, et tõeliselt hea kõla annab loole saatevokaal, kui ta oma laulmist nimetas tagasihoidlikult üsna sarnaseks jorisemisega.

Asjaolu, et „Suvepäike“ on edetabelites edukas, teeb Pärensonile heameelt. Räppar loodab, et tänu sellele leiavad Def Räädu muusika juurde tee uued inimesed. Muidugi on juba olemas palju publikut, kelle jaoks Def Räädu muusika on „vana hea“.

Bänd on muusikaliselt mõjutusi saanud Jamaicalt pärit regemuusikast ja nii on lood omapärase rütmiga, mis teinekord paneb ka teksti uudselt kõlama. Pärensoni sõnul pakub sõnade ja meloodia ühte rütmi sättimine talle loomingulist väljakutset. Ning pigem püüab ta sõnade harjumuspäraseid rõhke mitte muuta.

Kuidas aga suhtub publik esinemistel Def Räädu muusikasse? „Kividega pole siiani visatud,“ muigas Pärenson, „üldiselt on regesugemetega muusika väga kaasahaarav ja kui seda heal tasemel teha, siis see rahvast külmaks ei jäta.“

Def Räädult on sügisel oodata ka uut plaati ning Päär Pärensoni saab esinemas näha juba täna Võsu klubis Ukulele, kus mees mängib Bashmenti pidudesarja peol tantsumuusikat ja ka laulab lugude instrumentaalosade peale.

Foto: erakogu