Rakveres lustiti „Lauluga maale” salvestusel

lauluga maale 2

Rakvere Rahvaaias toimus 18. juunil ETV menusaate „Lauluga maale” salvestus.

Kui Rakvere Segakoor 15 minutit enne ametlikku algust kohale jõudis, paigutas muusikatoimetaja Reet Linna tugevad taustalauljad esiritta.

Sel ajal, kui kaameramehed pulte ja atribuutikat paika sättisid, lõbustasid saatejuhid Gerli Padar ja Jüri Aarma publikut. Gerli Padar võttis tänavu enda sõnul pikema mõtlemisaja, kas saates osaleda või mitte, kuid kaalukausi kallutas jah-sõna poole võimalus Jüri Aarmaga terve suve koos olla.

Kui Padar veidi aja möödudes uuris, mida oodatakse, et salvestama ei hakata, vastas Aarma, et oodatakse päikest nagu filmivõtete ajal. Reet Linna sõnul oodati hoopis saate külalist, superstaar Anne Veskit. „Anne toob alati päikese välja ja 18 aasta jooksul, mil ta saatest osa on võtnud, on alati ilus ilm olnud.”

Telemees Jaak Tammearu instrueeris seejärel rahvast: „Nüüd hakkame salvestama ja tehke hästi tugev aplaus, kui ma plaksutama hakkan.“

Reet Linna aga juhendas, et ka laulda tuleb kõvasti. Linna sõnul on sel aastal valitud laulud nii vanema kui ka noorema generatsiooni maitse järgi, pidades silmas peatselt saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Muusikatoimetaja meenutas, et tema põlvkond on üle elanud hipi- ja lillelaste ajastu, Woodstock’i festivalid ja The Beatles’i vaimustuse. „Nostalgialaksu peaks saama, lauldes kaasa rokiklassikat „Vajan sinu kätt” ja Kustas Kikerpuu „Mul meeles veel”.“

Kaamerad pandi tööle ja Jüri Aarma lausus mikrofoni: „Rakvere on võimas linn. Kusagil 14. sajandil nimetati ta juba linnaks ja kuulduste järgi olevat siin 17. sajandil olnud ka kool, kus õpetati eestikeelset teksti. Leiame siit ka vanade eestlaste linnuse Tarvanpää, sellepärast see pull meid sealt ülevalt Vallimäelt põrnitsebki.”

Gerli Padar kutsus lavale Anne Veski ja võimas aplaus kajas üle Rakvere Teatri ja Rahvaaia pargi.

„Lauluga maale” Rakveres salvestatud saade on ETV ekraanil eetris 22. juulil.

 

Ülle Kask

Väljatõste:

Salvestuse eel jagas Jüri Aarma publikuga Rakverega seotud mõttekildu:

„Ilus ja armas moment on veel Rakveres see, et linna keskväljakul seisab üks vaskne põlvpükstes poisike, stiliseeritud jalgratas käe kõrval ja loo kohaselt olevat maailmakuulus helilooja Arvo Pärt tiirutanud siinsamas platsil ja kuulanud „mögafonist“ muusikat. Vähesed heliloojad saavad selle au osaliseks, et neid nende eluajal mälestussambaga meeles peetakse. Esimesena tuleb meelde Franz Joseph Haydn, kes Viinis 1809. aastal suri. Kui Napoleon sisse marssis ja pool Viini oma suurtükiga puruks peksis, sai ta teada, et Haydn elab selles linnas. Ja vaenlane pani Haydn’i maja juurde auvalve ja seda maja ei puutunud. Sel ajal oli juba Viinis Haydn’i mälestussammas. Viin ja Rakvere sarnanevad selle poolest, et nad mõlemad on püstitanud oma geeniustele nende eluajal ausamba.”

Rakvere Segakoor laulab esireas. Foto: Ülle Kask

Saatejuhid Gerli Padar ja Jüri Aarma. Foto: Ülle Kask

Anne Veski ja Gerli Padar harjutavad kokkulaulmist. Foto: Ülle Kask