Abituriente oodatakse Lõpukruiisile

lopukruiis

Gümnaasiumilõpetajaid kutsutakse kevadisel koolivaheajal osalema ainult abiturientidele mõeldud Lõpukruiisil. Laevareisile Rootsi õpetajaid ja lapsevanemaid kaasa ei võeta.

Maris Marko

Kümme aastat tagasi soovisid kaks abiturienti Põhja-Rootsi linnast Sandviken korraldada omavanustele lahedat üritust. Neil tekkis idee teha laevareis ainult õpilastele ja nii sündiski Lõpukruiis. Üritus sai õpilaste seas kohe väga populaarseks ja levis üle maa ning tänaseks on kevadvaheajal Lõpukruiisil osalemine osa Rootsi koolilõpetamise traditsioonist. Fun Cruises on Skandinaavia suurim Läänemere kruiiside korraldaja, saates aastas reisile 15000 õpilast. Eestisse jõudis Lõpukruiis isiklike kontaktide kaudu. „Siin nähti ettevõtmises suurt potentsiaali sarnase ürituse puudumise ning hea ettevõtluskeskkonna tõttu ning selles ei ole pidanud pettuma,“ märkis kruiisi eestipoolne eestvedaja Anni Vahtras. Esimene meie abiturientidele mõeldud Lõpukruiis toimus käesoleva aasta kevadel.

2015. aasta kevadisel koolivaheajal, 16.-18. märtsini toimub teine Lõpukruiis. Selle tarbeks on broneeritud reisilaev Victoria I, mis viib noored Stockholmi ja toob ka tagasi.

Tihe programm

„Pärast laeva väljumist on kõigil aega ennast kajutitesse sisse seada ja laevaga tutvuda,“ tutvustas Vahtras programmi. „Õhtusöök algab kell 20 ning seejärel on kõigil soovijatel võimalus osa võtta kiirkohtingust. Meelelahutusprogramm jätkub karaokega ning südaööl astub üles Karl-Erik Taukar koos bändiga. Pärast seda võtavad tantsusaali oma võimu alla DJd Kristjan Hirmo ja Kert Klaus, tantsida saab hommikuni. Järgmisel päeval on kõigil valida, kas nad lähevad Stockholmi linna uudistama või jäävad laevale, kus ka tegevusi jätkub. Tagasiteed alustame taas õhtusöögiga ning siis on jälle võimalus kiirkohtingu käigus uusi sõpru leida. Teisel õhtul toimub Lõpukruiis 2015 karaoke superstaari valimine, võitja otsustab professionaalne zhürii. Seejärel astub üles Rootsi kaverbänd Bad Influence, kes ka eelmisel aastal noored kaasa laulma ja hüppama pani ning pärast seda astuvad pulti DJdest kaksikvennad Marc F ja Artur F, kes on plaate keerutamas käinud isegi Ibizal.“

Julgust Lõpukruiisi uuesti korraldada andis eelmise reisi positiivne tagasiside. „Eriti oldi rõõmsad selle üle, et oli võimalus tutvuda teiste abiturientidega Eesti koolidest,“ ütles Vahtras. „Tõdesime ka, et eelmisel aastal jäi pilet paljude jaoks natuke kalliks, seetõttu on eriti hea meel, et sellel aastal on neljase kajuti hind 156 eurot (39 eurot inimese kohta), mis on 40 eurot odavam kui eelmisel korral.“

Positiivset tagasisidet andis ka Haljala Gümnaasiumi vilistlane Sander Aleks Paavo, kes osales esimesel kruiisil. „Ootused olid suured! Ootasin meeldejäävat ja raju üritust. Uskusin, et üritus tuleb vinge juba esimesel päeval,“ kinnitas noormees, kes hetkel teenib Eesti riiki kaitseväes. „Põhjus, miks me sinna läksime, oli lihtne. Olime oma klassiga lõpetamas kooli ja mõtlesime, et paneks sellele ühe vägeva punkti. See üritus oli omaette elamus. Tutvusime uute inimestega üle Eesti ning loomulikult sai tantsusaalis ja mujal pidutsedes auru välja lasta. Soovitan seda reisi gümnasistidele, kes soovivad samuti oma kooliaega vingelt lõpetada ja midagi uut kogeda.“

Turvalisus on tagatud

Noorteürituste puhul kipuvad umbusklikud kõrvalseisjad kahtlustama, et pidu läheb käest ja kisub läbustamiseks. Anni Vahtras kinnitab kõigepealt, et Lõpukruiisile oma alkoholiga ei pääse, see konfiskeeritakse (Tallinnasse tagasi jõudes on võimalik see tagasi saada). „Alkoholi muidugi tarbitakse, kuid me pakume lisaks sellele ka palju tegevusi ja väga head programmi –  tegevust jätkub kõigile, kellel vähegi soovi kaasa lüüa,“ kinnitas Vahtras. „Lastevanematele saab rahustuseks öelda, et lisaks Tallinki tavapärasele turvameeskonnale on Lõpukruiisil lisaks veel oma turvameeskond, kes liigub pidevalt laeval ringi, vaatab, et kõik leiaksid oma kajutid üles, et keegi kedagi ei tüütaks ja kõigil oleks lõbus. Lõpukruiisijate turvalisus on meie jaoks väga oluline!“ Eelmisel aastal möödus Lõpukruiis ilma suuremate viperusteta.

„Usun, et vanemad ei peaks selle pärast väga muretsema, et nende võsukesed veidi auru välja lasevad. Midagi halba seal vaevalt juhtuda saab,“ leidis ka Paavo.

Kõik abituriendid, kes soovivad Lõpukruiisil osaleda, saavad endale kajuti broneerida kruiisi koduleheküljel www.funcruises.ee.