Sepo Seeman tahaks näosaates viimaseks jääda

sepo1

Täie hoo sisse saanud näosaates on üheks värvikamaks osalejaks näitleja Sepo Seeman, kes avaldas Kuulutajale naerutamise retsepti.

Tõnu Lilleorg

Sepo, võitsite kohe esimese saate poplaulja Güntherina, parim algus vist?

Jah, pärast seda on tulemused alla läinud… (naerab). Noh, see oli üllatus, et selline number tuli, ehk teised osalised polnud end veel käima jooksnud.

Te mängisite suvel Nipernaadit, küllap selle pealt oli hea tulla?

Ja-jah, tegin Nipernaadiga end soojaks.

Adeele Sepp rääkis Kuulutajale oma näosaates osalemise kohta, et kuna igat numbrit saab teha vaid enda pealt, sai ta rollide loomisel enda kohta teada uusi asju. Kas teil ka nii on?

Ei. (naerdes) Ma pole enda kohta midagi avastanud! Siin tuleb lihtsalt mingid jupid ära teha ja kogu lugu. Et enam-vähem hakkama saada ja et poleks pärast elatud elu pärast väga piinlik. Ennast ei tohi liiga tõsiselt võtta, sellest olen ma aru saanud. Teised ju ka ei võta ja retsept ongi selles. Ja kuniks lusti jätkub, siis tööks seda ma ka väga ei nimetaks. Iga asja jaoks on mingi aeg ja koht ning siit mingit suurt tähendust otsida oleks täiesti vale. Samas võivad hästi õnnestuda väga tõsised numbrid, mis on südamest tehtud.

Tõnis Mäe „Aed” näiteks, mida tegite varasemal hooajal?

Mingid asjad õnnestuvad paremini ja niimoodi see pingerida kujuneb. Aga nende numbrite eest elutööpreemiat muidugi ei anta.

Osalete nüüd näosaates teist korda, mis oli teie esmane arvamus saatest?

Kui mind kunagi saatesse kutsuti, ma ei tea küll mille pärast, siis ma pidasin seda eelkõige grimmisaateks. Produtsent Kaupo Karelson ütles, et ei, päris nii see pole. Kuidagi tuleb sinna rolli sisse pugeda, kas parodeeritava kõnnaku, mõtteviisi või kuju kaudu, mis iganes sind sinna tuumani juhatab. Ja kui number õnnestub, siis seda on näha. Number võib olla kas pull või tõsine asi ja tõsi – lihtsalt grimmist ei piisa.

Ma elan Pärnu lähedal Saugal, mis on väga tore küla, meil on seal palju lapsi. Ma küsisin külalaste käest, kas minna saatesse või mitte, nemad ütlesid täiesti siiralt – mine muidugi! Kodukülarahvas elab mulle kaasa, tunnen endale sealt toetust.

Mis kolleegide tegemistest on silma jäänud?

Ma ütleksin, et näiteks Ott teeb oma rollidega väga palju tööd. Sageli ristuvad me teed WAF koolis, see on talle justkui teine kodu, tal justkui muud tööd polekski. Nagu ta tegi näiteks Anne Veskit – kõik ta numbrid on väga kihvtid. Üldiselt jaguneb siin saates kõik õiglaselt ja minu tagasihoidlik soov oleks, et kogu see andekate kamp satuks sinna ülespoole. Mul oleks väga hea meel, kui ma viimaseks jääksin (tasandab häält), aga noh, praegu vist ei õnnestu.

Nii et te ei tahagi nelja finalisti sekka saada?

Ei! Niikuinii tuleb kõigil osalistel finaalsaates lavale minna. Mul puudub ambitsioon ülespoole pürgida.

Ma ütleks, et teil on siiamaani kõik numbrid õnnestunud.

Ma arvasin, et mind jätab kriitika ja arvamused külmaks, aga tead, ei jäta tegelikult. Tuleb välja, et ma ei olegi saviplönn või kivikuju. Valdavalt on tagasiside olnud positiivne, välja arvatud muidugi see, mis toimus pärast Mart Helme kehastamist, aga noh, see selleks. Iga kommentaari ja arvamuse taga, olgu see siis sapine või kiitev, on konkreetne inimene. Ja osaleja jaoks ei lõpe saade lavalt maha astumisega.

Läbi interneti jõuab saade maailma avarustesse. Olen saanud kommentaare ja õlale patsutamisi Ameerikast ja Hispaaniast – see annab märku, et saade levib ja inimesed armastavad seda. Mul on au siin olla, mis siis, et ma saatest lihtsalt läbi töllerdan.

Kõige pullim on see, et minu kolleegid näitlejad on üldiselt meeleldi valmis näosaates osalema. Vaatamata sellele, et telemeelelahutus pole kõige sügavam kunst. Nad näevad, et saade on hästi tehtud, nad usaldavad tegijaid ja miks mitte – teeme pulli! Kui näosaade teeb inimestele pühapäeva õhtul hea tuju, siis on eesmärk täidetud. Ja ma arvan, et me osalistena ei pea väga palju häbenema.

Eelmises saates kutsusite endale appi Peeter Oja, kas ta tuli meeleldi?

Jah, kui loosimasinast tuli Simon ja Garfunkel, siis mul oli hea meel, et Peeter Oja oli nõus tulema. Muide, selle koostöö vaimus valmistame praegu Peetriga ette oma sügistuuri „Kärbsed“, energiad on nii üleval praegu. Teeme kahemehetükki koos bändiga. Seal on kaks keskealist meest, kes teevad väikese siseauditi, et kuhu maani oleme jõudnud. Et mis meil alles on ning mida me tahtsime ja ootasime ning mida saanud oleme. Selline moment keskeakriisi lävel, novembri lõpus läheb lahti.

 

Ilueedi Güntheri parodeerimine tõi Seemanile saatevõidu.

Foto: TV3